-:-

Dodano: 16 maja 2021

Miedziowe nie dały szans Ruchowi

Patricia Matieli MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

Mecz zaczął się od dwóch rzutów karnych po obu stronach, z czego jeden wykorzystała Katarzyna Wilczek, otwierając wynik spotkania. Chwilę później było 0:2, po bramce Natalii Stokowiec. Ruch prowadził jeszcze 4:2, ale po dziesięciu minutach notowaliśmy remis po 4, a po kwadransie lubinianki wyszły na pierwsze prowadzenie – 6:5. W drugim kwadransie spotkania podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczęły budować swoją przewagę, a na parkiecie brylowała, rzucająca bramka za bramką Adrianna Górna. Zawodniczki Zagłębia włączyły „piąty bieg” i nie pozwalały ambitnie walczącym rywalkom na zbyt wiele. Do przerwy mistrzynie Polski prowadziły pewnie 19:14.

W drugiej połowie trwał koncert Zagłębia, lubinianki grały nie tylko skutecznie, ale również ładnie dla oka. Miedziowe bawiły się piłką i powiększały przewagę, wypracowaną w pierwszej części spotkania. Sztab szkoleniowy miejscowych rotował składem, a wynik rósł z minuty na minutę. Lubinianki nieuchronnie zmierzały do przełamania bariery dziesięciu bramek przewagi. Wynik 29:19 mieliśmy piętnaście minut przed końcem, kiedy ekwilibrystycznym rzutem popisała się brazylijska rozgrywająca, Patrycja Matieli. Ostatnie minuty to wciąż dominacja Zagłębia, które zakończyło spotkanie efektownym zwycięstwem

MVP meczu: Patrycja Matieli
MVP Ruchu: Natalia Stokowiec

MKS Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 40:28 (19:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Stanisławczyk 1, Grzyb 1, Górna 7, Drabik 3, Galińska 8, Zawistowska 6, Kochaniak 2, Matieli 6, Noga 4, Świerżewska 1, Milojević 1.

Ruch: Chojnacka, Gryczewska 1, Bednarek – Jasinowska 2, Polańska 1, Jaroszewska 6, Kolonko 2, Doktorczyk 1, Nimsz, Kiel 1, Sójka 3, Lipok 2, Grabińska, Stokowiec 7.