-:-

Dodano: 11 stycznia 2020

Miedziowe minimalnie pokonały Ruch

W 12. serii PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin podejmowało KPR Ruch Chorzów. W pierwszym domowym meczu w 2020 roku Miedziowe pokonały rywalki 30:29 (18:12).

Do Lubina zawitała ostatnia drużyna rozgrywek i Miedziowe wystąpiły w roli zdecydowanego faworyta. W ostatnich meczach pomiędzy obiema drużynami dochodziło do bardzo pewnych zwycięstw lubinianek. Tym razem chorzowianki postawiły poprzeczkę dużo wyżej.

Miedziowe zaczęły od bramki Adrianny Górnej, jednak kolejne dwa trafienia zanotowały chorzowianki. Gospodynie szybko doszły do głosu i w ósmej minucie prowadziły 4:2. Przyjezdne nie zamierzały się poddawać i później mieliśmy remis po 5. Trzy kolejne bramki rzuciły zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin, budując w tym samym swoją przewagę. Przed upływem dwudziestej minuty o czas dla swojej drużyny wziął trener Ruchu, ale nie zdało się to na wiele, tym bardziej, że kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz. Pierwsza połowa, rozgrywana pod dyktando Miedziowych zakończyła się ich sześciobramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej powiększyły jeszcze swoją przewagę. Metraco Zagłębie Lubin prowadziło już 20:13, grając nie tylko skutecznie, ale również ładnie dla oka. Później jednak w grę Miedziowych wkradła się niedokładność, a przestój sprawił, że rywalki na kwadrans przed końcem zniwelowały straty do zaledwie dwóch bramek – 24:22. Lubinianki na więcej przyjezdnym nie pozwoliły, chociaż Ruch naciskał do samego końca. Miedziowe miały jednak w swoim składzie Małgorzatę Mączkę, która z drugiej linii torpedowała bramkę chorzowianek. Metraco Zagłębie dopisało do swojego dorobku trzy punkty po wygranej 30:29.

-Ta końcówka w naszym wykonaniu była dość nerwowa. W nasze poczynania wkradła się dekoncentracja i w obronie, i w ataku. Nie byłyśmy konsekwentne, nie spełniałyśmy założeń taktycznych i dlatego ten mecz się w pewnym momencie tak ułożył – mówi Adrianna Górna, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin.

MVP meczu: Adrianna Górna (Metraco Zagłębie)