Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 grudnia 2020

Miedziowe dołączyły do Szlachetnej Paczki

Po raz kolejny przedstawiciele MKS Zagłębie Lubin S.A. wzięli udział w Szlachetnej Paczce. Pomoc najbardziej potrzebującym niosą między innymi miedziowe piłkarki ręczne.

Patrycja Świerżewska MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

Szlachetna Paczka ma ogromne grono ambasadorów. Wśród nich są między innymi piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Przedstawicielki miedziowej drużyny najpierw zrobiły zakupy według specjalnej listy, później spakowały je w paczki, a na koniec dostarczyły prezenty do wybranej rodziny.

Od 20 lat tysiące potrzebujących rodzin w całej Polsce na kilkanaście tygodni przed świętami dostają Szlachetne Paczki. W akcję angażują się tysiące wolontariuszy, którzy koordynują pomoc i dziesiątki tysięcy darczyńców, którzy jej udzielają.

Lubinianki już po raz kolejny dołączyły do tej szczytnej akcji – Jak co roku cała nasza drużyna zaangażowała się w akcję Szlachetna Paczka. Bardzo nas cieszy, że możemy pomóc osobom, które tej pomocy szukają. Jak mówią – dobro zawsze wraca i tak też się dzieje w naszym przypadku, bo od tych ludzi dostajemy coś najcenniejszego na świece czyli uśmiech i często łzy szczęścia – mówi Daria Zawistowska. Zapraszamy do pomocy każdego do pomocy. Zazwyczaj potrzebne są artykuły dnia codziennego, które znajdują się u nas w kuchni czy w łazience. Dla nas mogą oznaczać niewiele, ale dla kogoś może to być kwestia przetrwania i życia – dodaje skrzydłowa Zagłębia Lubin.

Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców przekazywane są rodzinom zakwalifikowanym do projektu przez wolontariuszy. To oni, jesienią każdego roku, docierają do rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: