Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 14 września 2016

Miedziowe czekają na przełamanie

2016.03.30 Lubin Pilka reczna PGNiG Puchar Polski Cwiercfinal 1/4 sezon 2015/2016 Metraco Zaglebie Lubin - AZS Laczpol AWFiS Gdansk N/Z Bozena Karkut (trener, head coach)  Karolina Semeniuk Olchawa Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus  2016.03.30 Lubin Handball Women PGNiG Polish Cup 1/4 Final season 2015/2016 Metraco Zaglebie Lubin - AZS Laczpol AWFiS Gdansk Bozena Karkut (trener, head coach)  Karolina Semeniuk Olchawa Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w obecnym sezonie nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa. W ramach 3. kolejki podopieczne Bożeny Karkut pojadą do Koszalina, gdzie będą chciały pokonać miejscową Energę AZS. Zadanie nie będzie jednak łatwe.

Lubinianki nie tak wyobrażały sobie rozpoczęcie sezonu 2016/2017. Co prawda terminarz nie rozpieszczał Miedziowych, ale zespół walczący o najwyższe lokaty powinien liczyć się w grze o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Tymczasem podopieczne Bożeny Karkut miały problemy i dwukrotnie przegrały różnicą kolejno pięciu i sześciu bramek w spotkaniach z Vistalem oraz Pogonią Baltica.

W najbliższej kolejce Metraco Zagłębie pojedzie do Koszalina, gdzie przyjdzie mu zmierzyć się z Energą AZS. Gospodynie piątkowego spotkania mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, choć przyznać trzeba, że rywale nie byli z najwyższej półki. Podopieczne Anity Unijat mierzyły się bowiem z KPR-em Jelenią Góra i beniaminkiem z Kobierzyc. Mecz z Zagłębiem da więc pełniejszą odpowiedź co do formy Akademiczek i pozwoli zweryfikować ich aktualną trzecią pozycję.

Ostatnie spotkania obu zespołów kończyły się wygraną gospodarzy. Kibice z Zachodniego Pomorza na pewno nie mieliby nic przeciwko przedłużeniu tej serii, jednak będzie to najtrudniejsze spotkanie, które dotychczas rozegrały ich zawodniczki. Przyjezdne będą bowiem pragnęły sięgnąć po pierwsze punkty w sezonie i odbić się od dna, które po prostu im nie przystoi.

3. kolejka / 16.09.2016 / godz. 18:00

ENERGA AZS
KOSZALIN

vs

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: