Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 czerwca 2022

Michalina Pastuszka szczypiornistką MKS-u FunFloor Perła Lublin

Klub 22-krotnych mistrzyń Polski myśli o przyszłości. Do biało-zielonych dołączy jedna z najbardziej utalentowanych szczypiornistek młodego pokolenia, Michalina Pastuszka. Rozgrywająca związała się z lubelskim klubem umową obowiązująca do końca sezonu 2023/2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Michalina to przede wszystkim bardzo utalentowana szczypiornistka. Dysponuje bardzo dobrym rzutem z podłoża. Gra też bardzo dobrze jeden na jeden. To jest jej bardzo duży atut. Jest ponadto bardzo dynamiczna i sprawna ruchowo. To jest bardzo uzdolniona dziewczyna – chwali młodą piłkarkę wiceprezes lubelskiego MKS-u, Sabina Włodek.

Niespełna 19-letnia zawodniczka była w minionym sezonie jednym z najjaśniejszych punktów Suzuki Korony Handball Kielce. Jej zespół zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Ona jednak nie ma zamiaru rozstawać się z najwyższą w kraju klasą rozgrywkową. W Lublinie dołączy do Magdy Więckowskiej, która także przeniosła się do biało-zielonych ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

-To jest młoda i bardzo perspektywiczna zawodniczka. Wygląda na boisku bardzo fajnie. Jako środkowa rozgrywająca w Lublinie będzie mogła dużo się nauczyć od Kini Achruk, czy Romki Roszak. Na pewno czeka ją rozwój, ale też walka o minuty na parkiecie. W Lublinie nie dostaje się miejsca na boisku ot, tak. Z pewnością zyska doświadczenie. Życzę jej jak najlepiej. Będę jej mocno kibicować – komentuje transfer młodej zawodniczki Magda Więckowska.

Michalina Pastuszka w rozgrywkach 2021/2022 zaliczyła 15 spotkań ligowych. W ich trakcie trafiła do bramki 39 razy. Jej dobra postawa zaowocowała kolejnymi powołaniami do młodzieżowej reprezentacji Polski. Gdyby nie kontuzja, statystyki młodej zawodniczki, byłyby jeszcze bardziej imponujące. W swoim debiutanckim meczu w PGNiG Superlidze Kobiet rozgrywanym przeciwko MKS-owi FunFloor Perła Lublin została wybrana MVP swojego zespołu.

– Dołożę wszelkich starań, by stać się częścią tej historii, którą tworzy Lublin. Chcę grać o najwyższe cele. Trenować z najlepszymi zawodniczkami. Przede wszystkim jednak pragnę występować przed tą wspaniałą publicznością. MKS przyciąga mnie właściwie wszystkim. Mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej – mówi Michalina Pastuszka

Warto dodać, że nowa zawodniczka MKS-u urodziła się w Lublinie. Szczypiornistka jest córką znanego z polskich boisk piłkarskich Macieja Pastuszki. Środkowy obrońca w 2003 roku bronił barw łęczyńskiego Górnika. Wówczas na świat przyszła Michalina Pastuszka. Witamy w domu!

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: