Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 października 2019

Michał Boczek trenerem KPR Ruch Chorzów

W środowym meczu wyjazdowym z Piłką Ręczną Koszalin, w szóstej serii PGNiG Superligi Kobiet, w roli szkoleniowca „Niebieskich” zadebiutuje Michał Boczek, który zastąpił Marko Brezicia.

Pochodzący z Piekar Śląskich Boczek po raz drugi związał się z Ruchem. Poprzednio, na początku sezonu 2015/16, był zatrudniony w Chorzowie jako asystent Adama Wodarskiego.

 Trener pracował już kiedyś w naszym klubie. Zna sporo zawodniczek. Wierzymy, że pomoże naszej drużynie w odnoszeniu zwycięstw w Superlidze – mówi Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

Boczek przejmuje Ruch po pięciu porażkach na starcie sezonu. Pierwszy mecz pod jego wodzą „Niebieskie” rozegrają już w środę (23.10., godz. 18) z Piłką Ręczną Koszalin na wyjeździe, następnie zaś Ruch zmierzy się u siebie z Piotrcovią (26.10., godz. 17).

 Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Liczę na naszą dobrą postawę w dwóch najbliższych meczach i na to, że odbijemy się od dna. Mam nadzieję, że zabierzemy punkty Koszalinowi i Piotrcovii. Jeśli wygramy oba mecze, nie będzie tak źle – mówi Michał Boczek.

– Znam większość zawodniczek Ruchu. Trzon zespołu się nie zmienił, duże roszady nastąpiły tylko w bramce. Szybko się uczę, mam nadzieję, że będzie dobrze – dodaje nowy trener KPR Ruch. Pierwszy trening z „Niebieskimi” poprowadził w poniedziałek. Drugie zajęcia zaplanowano na wtorek, a w środowy poranek zespół wyjeżdża do Koszalina.

Michał Boczek jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kwalifikacje podnosił na krakowskiej AWF (pierwsza klasa trenerska). Prowadził m.in. żeńską drużynę UKS Imperium Katowice i młodzieżową sekcję GKS Olimpia Piekary Śląskie, pracował także w męskich sekcjach UKS Imperium, MKS Olimpia oraz w I-ligowym KS Viret CMC Zawiercie. Obecnie szkoli juniorki w MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. Posiada licencję trenerską A. Jest członkiem zarządu Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: