Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
0
M
1
8
S
2
4
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 grudnia 2021

Meczowy maraton mistrzyń Polski

Po bardzo krótkiej świątecznej przerwie piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wróciły do treningów. Aktualne mistrzynie Polski przygotowują się do meczowego maratonu, który rozpocznie się już z początkiem stycznia.

Patricia Matieli / MKS Zagłębie Lubin

14 meczów w dwa miesiące – to prawdziwy maraton, który czeka Miedziowe już z początkiem nowego roku. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej w styczniu i lutym rozegrają spotkaniach w ramach PGNiG Superligi Kobiet i EHF Ligi Europejskiej. Początek roku dla kibiców piłki ręcznej zapowiada się wręcz rewelacyjnie.

Zagłębie rozpocznie od wysokiego C. Rozgrywki ligowe mistrzynie Polski wznowią szlagierowym meczem z FunFloor Perłą Lublin. Hitowe spotkanie PGNiG Superligi Kobiet odbędzie się w środę 5 stycznia o godzinie 17:30 w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Już w piątek lubinianki udadzą się do Rumunii na spotkanie fazy grupowej Ligi Europejskiej z CS Minaur Baia Mare.

Czasu na odpoczynek nie będzie wiele, nie będzie go niemal w ogóle. Zaraz po powrocie z Rumunii zawodniczki Zagłębia udadzą się na wyjazdowy mecz do Koszalina a 16 stycznia po raz pierwszy zaprezentują się w przed własną publicznością w spotkaniu Ligi Europejskiej. Wówczas przeciwnikiem Miedziowych będzie Les Neptunes de Nantes z Francji.

Trzy dni później lubinianki rozegrają kolejny szlagier w PGNiG Superlidze Kobiet, tym razem z derbowym rywalem z Kobierzyc, a dwa dni później udadzą się do Niemiec na mecz z SG BBM Bietigheim. Styczeń Zagłębie zakończy domowym meczem ligowym z Eurobud JKS Jarosław (28.01).

Luty rozpocznie się od środowego starcia z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i rewanżowego meczu z Bietigheim w niedzielę w hali RCS. Później Miedzowe czeka wyjazd do Elbląga i dwa domowe mecze z CS Minaur Baia Mare w europejskich pucharach i Suzuki Handball Koroną Kielce w lidze. Ostatni mecz grupowy Zagłębie rozegra w niedzielę 20 lutego w Nantes, a meczowy maraton zakończy tydzień później wyjazdowym meczem z … FunFloor Perłą Lublin.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: