-:-

Dodano: 2 kwietnia 2022

Mecz walki i wygrana kobierzyczanek

Szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce nie miały łatwego zadania, mimo że rywalizowały z zespołem dużo mniej doświadczonym. Zawodniczki Startu walczyły ambitnie, jednak nie udało im się dogonić kobierzyczanek i przegrały 23:25.

2022.04.02 Elbląg PGNiG Superliga kobiet w piłce ręcznej mecz EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce Fot. Marcin Gadomski/EKS Start Elbląg

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i co rusz na tablicy wyników widniał remis. Kobierzyczanki grały twardo w obronie, wielokrotnie przerywając akcje ofensywne gospodyń. W Starcie dobrze dysponowana była Katarzyna Cygan, która w do 18. minuty zdobyła trzy na sześć bramek dla EKS. Małe problemy z celnością elblążanek, pozwoliły rywalkom na zbudowanie trzybramkowej przewagi. Na tę sytuację zareagował trener Marcin Pilch, proszą co przerwę. Po wznowieniu jego podopieczne poprawiły celowniki i zminimalizowały straty do jednego trafienia (7:8). Spotkanie było bardzo nerwowe, w pierwszej połowie sędziowie kilkukrotnie wysyłali zawodniczki na ławkę kar i wskazywali na 7. metr. Gospodynie wykorzystały tylko jedną próbę na dwie, rywalki natomiast wszystkie cztery. W 24. minucie miejscowe szczypiornistki wyszły na prowadzenie 10:9. Gdy trzy minuty później było po 11, Edyta Majdzińska zaprosiła swoje zawodniczki na rozmowę. Kobierzyczanki posłuchały rad swojej trenerki i na przerwę udały się przy prowadzeniu 14:12.

Na początku drugiej połowy kilka piłek odbiła Beata Kowalczyk, a jej koleżanki z drużyny nie myliły się w ataku i zdobyły cztery bramki z rzędu. Niemoc EKS trwała pięć minut, by w końcu przerwała ją Nikola Owczarek. Niedługo później kobierzyczanki zmuszone były grać w podwójnym osłabieniu, jednak gospodynie tego nie wykorzystały i żadna z drużyn nie poprawiła w tym czasie swojego dorobku strzeleckiego. W kolejnych akcjach nie do zatrzymania była Aleksandra Tomczyk, która rzuciła trzy z rzędu bramki. Podopieczne Marcina Pilcha ambitnie walczyły z wicemistrzyniami Polski, traciły cztery bramki, jednak straty zminimalizowały do dwóch. Na doprowadzenie chociażby do remisu zabrakło im czasu. KPR wygrał w Elblągu 25:23.

Katarzyna Cygan (MVP Meczu) – Zabrakło nam czasu, szczęścia, sił i chłodnej głowy. Powtórzyłyśmy wynik z poprzedniego spotkania, gdzie także przegrałyśmy dwiema bramkami. Dałyśmy z siebie wszystko. Jest niedosyt, wiedziałyśmy, że możemy powalczyć o chociażby o remis i punkty po karnych.

Zorica Despodovska (Najlepsza zawodniczka KPR Gminy Kobierzyce) – Wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Dziewczyny z Elbląga dobrze walczyły, stawiały mocny opór. Musiałyśmy się pomęczyć, ale najważniejsze, że trzy punkty jadą do Kobierzyc.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 23:25 (12:14)

Start: Pająk, Hypka, Żarnoch – Cygan 6, Stapurewicz 6, Wołoszyk 4, Owczarek 2, Kostuch 2, Choromańska 1, Peplińska 1, Głębocka 1, Kopańska.

KPR: Kowalczyk, Zima – Despodovska 6, Tomczyk 4, Buklarewicz 4, Wicik 4, Janas 3, Olek 1, Kucharska 1, Ważna 1, Shupyk 1, Ilnicka, Kozioł, Ivanović, Macedo.