Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 28 października 2018

ME coraz bliżej. Polki sparowały z Koroną Handball

Reprezentacja Polski kobiet w krajowym składzie od czwartku trenuje w Pruszkowie. W piątkowy wieczór kadrowiczki wzięły udział w Gali 100-lecia polskiej piłki ręcznej. W sobotę Biało-Czerwone rozegrały dwa mecze sparingowe z występującą w PGNiG Superlidze drużyną Korony Handball Kielce.

Oba spotkania zakończyły się wysokimi zwycięstwami podopiecznych Leszka Krowickiego. W porannym starciu w Pruszkowie reprezentantki Polski wygrały 34:23 (18:10), po południu w hali warszawskiej AWF okazały się lepsze od rywalek w stosunku 39:19 (19:13).

Każda możliwość wspólnego treningu jest dla nas niezwykle cenna. Jestem bardzo zadowolony, że udało się wygospodarować na zgrupowanie kadry te kilka dni w trakcie sezonu ligowego, nawet bez udziału zawodniczek, które na co dzień występują w ligach zagranicznych. Pracowaliśmy głównie nad taktyką, zagrywkami – to cenne doświadczenie w szczególności dla młodszych dziewczyn, które mają nieco mniejsze doświadczenie jeżeli chodzi o grę w barwach narodowych. Trzon naszego zespołu jest stabilny i oparty na tych bardziej doświadczonych zawodniczkach – podkreślił selekcjoner Leszek Krowicki.

Dziękuję trenerowi kieleckiego zespołu Pawłowi Tetelewskiemu za możliwość rozegrania dwóch meczów kontrolnych – dodał trener kadry.

Zgrupowanie to etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy, które już 29 listopada rozpoczynają się we Francji. Biało-Czerwone ponownie spotkają się również w Pruszkowie 19 listopada. W dniach 23-25 listopada rozegrają turniej towarzyski w Hiszpanii, gdzie oprócz zespołu gospodyń zmierzą się z Niemkami i Brazylijkami.

Pierwszymi rywalkami Polek w EHF EURO 2018 będą Serbki. Spotkanie w Nantes zaplanowano na 30 listopada (g.18:00).

Źródło: ZPRP

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: