Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 czerwca 2023

Marta Gęga w Ruchu Chorzów

Przygotowania do nowego sezonu jak zwykle przebiegają niezwykle intensywnie. Do drużyny Ruchu dołączyła pierwsza nowa zawodniczka.

Nową zawodniczką Niebieskich została Marta Gęga. Doświadczona szczypiornistka pochodzi z Dolnego Śląska, a konkretnie z Bielawy. Pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiała w Żagwi Dzierżonów. Następnie przeniosła się do SMS-u Gliwice, a stamtąd trafiła do KS Jelenia Góra. W barwach tego zespołu została najpierw drugą najlepszą strzelczynią Ekstraklasy, a w sezonie 2007/2008 sięgnęła po koronę królowej strzelczyń z 240 bramkami na koncie.

W latach 2009 – 2013 Gęga kontynuowała swoją karierę we Francji, gdzie kolejno występowała w Le Havre AC, Fleury Loiret Handball i Cergy-Pontoise Handball 95. W 2013 wróciła do ojczyzny, a konkretnie MKS-u Lublin, z którym zdobyła trzy Mistrzostwa Polski, a także grała w europejskich pucharach. Rozgrywająca ma na swoim koncie także występy w Reprezentacji Polski m.in. na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Łącznie z orzełkiem na piersi wystąpiła 75 razy zdobywając 111 trafień. Ostatni sezon Gęga spędziła w zespole EKS Start Elbląg

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: