Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 31 marca 2017

Marsz po mistrzowski tytuł

Rywalizacja o mistrzostwo Polski rozpocznie się sobotnim spotkaniem Energi AZS z MKS-em Selgros. Dzień później w Elblągu zmierzą się ze sobą dwa niepokonane od dłuższego czasu zespoły, czyli Kram Start oraz Metraco Zagłębie, natomiast 23. kolejkę zamknie rywalizacja Vistalu z Pogonią Baltica.

23. kolejka / 01.04.2017 / godz. 17:00
energa

ENERGA AZS KOSZALIN

vs

MKS SELGROS LUBLIN

Mistrzynie Polski obronę tytułu rozpoczną od wyjazdu do Koszalina. Akademiczki z Pomorza do końca walczyły najpierw o miejsce w czołowej szóstce, a następnie o piątą pozycję. Ostatnie zwycięstwa napawają optymizmem i wiarą w kolejne dobre wyniki, jednak na start trzeciej rundy podejmą one MKS Selgros Lublin. Podopieczne Nevena Hrupeca zamierzają zaatakować pozycję lidera i ruszyć w stronę upragnionego tytułu, a w tej chwili mają tylko dwa punkty straty. Jednocześnie w sobotę ma dojść do rewanżu za porażkę z początku marca, kiedy to koszalinianki okazały się lepsze o jedno trafienie.

23. kolejka / 02.04.2017 / godz. 17:00

KRAM START ELBLĄG

vs

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

Lubinianki, które w ostatnim czasie notują same zwycięstwa, na początek trzeciej rundy zmierzą się z Kram Startem Elbląg, który również dawno nie poznał goryczy porażki. Historia rywalizacji przemawia na korzyść podopiecznych Bożeny Karkut, choć ostatnim razem o wyniku zadecydowała tylko jedna bramka. Szykuje się więc istna uczta dla kibiców, którzy niedzielne popołudnie postanowią spędzić na hali przy Al. Grunwaldzkiej. Będzie to również przedsmak finału PGNiG Pucharu Polski, bowiem 21 maja oba zespoły walczyć będą o końcowe trofeum w tych rozgrywkach.

23. kolejka / 02.04.2017 / godz. 18:00

VISTAL
GDYNIA

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Ostatnim spotkaniem rozegranym w ramach tej grupy będzie pojedynek Vistalu Gdynia z Pogonią Baltica Szczecin, czyli zespołów zajmujących po rundzie zasadniczej odpowiednio pierwsze i piąte miejsce. Faworytem będą gospodynie, które pragną wykonać kolejny krok w stronę mistrzostwa. Różnice pomiędzy zespołami sprawiają, że każda zdobycz jest na wagę złota. Wiedzą o tym także zawodniczki Pogoni Baltica, które po nieco słabszej drugiej rundzie tracą do gdynianek sześć punktów. Ewentualne zwycięstwo w niedzielę pozwoli im powoli odrabiać straty do czołówki.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: