Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 czerwca 2022

Magda Więckowska kolejnym wzmocnieniem biało-zielonych

22-letnia rozgrywająca była jedną z rewelacji ubiegłego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. W kolejnej kampanii przywdzieje biało-zielone barwy. MKS FunFloor Perła Lublin związał się z utalentowaną zawodniczką umową obowiązującą przez trzy kolejne sezony.

Zawsze moim marzeniem była gra o najwyższe cele. Wiem, że będzie mi to dane właśnie w tej drużynie. Chcę walczyć o złoto i wciąż się rozwijać, bo to jest najważniejsze – mówi nowa zawodniczka MKS-u. – Żadna drużyna w Polsce nie ma takich kibiców i takiej wspaniałej atmosfery na trybunach, jak Lublin. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Na pewno będzie on dla mnie wyjątkowy, bo pierwszy raz dopingować drużynę, w której gram, będzie tak liczna publiczność. Wierzę, że to nas poniesie i będziemy wspólnie realizować najwyższe cele – dodaje.

Magda Więckowska była w sezonie 2021/2022 najskuteczniejszą zawodniczką najsłabszego zespołu rozgrywek. Suzuki Korona Handball Kielce pożegnała się z krajową elitą. Więckowska jednak będzie kontynuować swoją karierę na najwyższym poziomie krajowych rozgrywek. Rozgrywająca wzmocni ekipę 22-krotnych mistrzyń Polski.

Szczypiornistka z Kielc w minionych rozgrywkach była nie do zatrzymania. W 26 spotkaniach zdobyła aż 169 goli. Lepszym dorobkiem bramkowym pochwalić się może tylko Magda Balsam, która opuszcza Eurobud JKS Jarosław, by zasilić niemiecki TuS Metzingen. Podium najskuteczniejszych zawodniczek ligi uzupełniła Romana Roszak z lubelskiego MKS-u. Zatrudnienie Więckowskiej daje zatem nadzieję na zwiększenie siły ognia biało-zielonych.

– Magda Więckowska jest bardzo dobrze znana polskim kibicom. Jest to zawodniczka młodego pokolenia, która puka do drzwi reprezentacji. To jest diament, który postaramy się oszlifować. Na pewno gra i treningi z bardziej doświadczonymi zawodniczkami zaprocentują. Będzie to dla niej nowe doświadczenie. Jej największym atutem jest rzut z dystansu – tłumaczy Monika Marzec. – Jest w Lublinie miejsce dla obu sióstr Więckowskich. Są to dwie zupełnie inne zawodniczki. Myślę, że będą się bardzo dobrze uzupełniać. Wierzę, że obydwie pokażą, na co je stać – dodaje trenerka MKS-u.

Popularna „Wandzia” jest siostrą Dominiki Więckowskiej, która po dwóch sezonach zdążyła się stać ważną częścią zespołu z Lublina. Kibice mogą mieć uzasadnione przypuszczenie, że wspólnie stworzą solidny duet rozgrywających.

– Na pewno miałam mały udział w dołączeniu Magdy do naszego zespołu. Nikogo jednak nie trzeba specjalnie namawiać do gry dla Lublina. Zainteresowanie MKS-u jest dla każdej zawodniczki wielkim wyróżnieniem. Dużo osób dałoby wiele, by przywdziać biało-zielone barwy. Rozmawiamy na co dzień i Magda jest zaznajomiona z sytuacją w klubie – mówi siostra nowej rozgrywającej MKS-u.

– Tych ofert było kilka. Myślę, że Magda podjęła dobrą decyzję i wszyscy będziemy z niej zadowoleni. Patrzę na to wzmocnienie bardzo pozytywnie w kontekście przyszłego sezonu. Sądzę, że będziemy czerpały dużo radości ze wspólnej gry. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak ułoży to nasza trenerka. Na pewno jednak moja siostra będzie miała ułatwioną aklimatyzację – słusznie zauważa starsza z sióstr Więckowskich.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: