Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 czerwca 2021

Lubin świętuje Podwójną Koronę!

Okrzyki radości, gratulacje, a później wspólne zdjęcia i autografy – na lubińskim rynku odbyła się wielka feta dla uczczenia zdobycia przez zawodniczki Zagłębia mistrzostwa oraz Pucharu Polski. 

Feta MKS Zagłębia Lubin

Przy wtórze hymnu „Zagłębie to rodzina”, okrzyków: „Wielkie Zagłębie Lubin!”, „Zagłębie na tronie w podwójnej koronie!”, „Lubin miasto mistrzów” i zapalonych racach, piłkarki ręczne z MKS Zagłębia Lubin przeszły przez płytę rynku, witając się z kibicami, którzy po południu przyszli tu, by świętować podwójne zwycięstwo na zakończenie sezonu. 

– Fajnie zobaczyć dziewczyny i popatrzeć na innych kibiców – mówi pani Marta, którą spotkaliśmy w rynku, przyznając, że to nie był łatwy sezon. – Niefajnie było, gdy nie można było chodzić na mecze, tym bardziej, że jesteśmy kibicami, wspieramy naszą drużynę. Z domu przed telewizorem to nie to samo. Wszyscy sobie tego życzymy, żeby od przyszłego sezonu wszystko wróciło do normy – dodaje. 

Wśród tłumu kibiców można było dostrzec także sportowców innych dyscyplin, którzy przyszli świętować sukces piłkarek. 

– Wspieramy dziewczyny, jak wszystkich sportowców, dlatego tutaj jesteśmy. Wyszliśmy z treningu trochę wcześniej, żeby przywitać i pogratulować sukcesu naszym dziewczynom z Zagłębia, a także życzyć kolejnych – mówi Ewa Kauch z Armii Lubin i Armii Polkowice. 

Po tym niełatwym sezonie podwójne zwycięstwo lubińskich piłkarek ręcznych tym lepiej smakuje. Dzisiejsze wspólne świętowanie kibiców ze zwyciężczyniami było zaś wisienką na torcie. Była okazja, by porozmawiać z dziewczynami, sprawdzić, ile waży puchar (wielu próbowało go podnieść, przekonując się, że wcale nie jest lekki), zrobić sobie zdjęcie z ulubioną zawodniczką czy zdobyć autograf. Ale o tym, co dziś po południu działo się podczas wielkiej fety na rynku najlepiej opowiedzą zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. 

Dodajmy, że ogromnego sukcesu lubińskim szczypiornistkom gratulowali wcześniej prezydent Lubina Robert Raczyński, prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński, starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda oraz członek zarządu dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego Tymoteusz Myrda. 

Fot. Tomasz Folta/MKS Zagłębie Lubin S.A.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: