Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 5 października 2016

Liga pauzuje. Pora na zgrupowanie kadry

W Zielonej Górze w poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed zaplanowanym na piątek i sobotę turniejem towarzyskim. Kadra odbyła już pierwsze treningi pod wodzą nowego selekcjonera, Leszka Krowickiego.

Wszystkie kadrowiczki zameldowały się w Zielonej Górze w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Na miejscu stawiło się łącznie 18 zawodniczek – aż 13 z nich występuje na co dzień w klubach PGNiG Superligi. Jako ostatnie dotarły grające w ligach zagranicznych Kinga Achruk, Emilia Galińska, Karolina Kudłacz i Alina Wojtas.

Pierwsze treningi pod okiem nowego selekcjonera są dosyć intensywne, a największy nacisk położony jest na taktykę.

Oprócz Biało-Czerwonych w turnieju udział wezmą drużyny Szwecji, Islandii oraz Słowacji. W piątek w hali CRS Polki zmierzą się z tymi ostatnimi. Będzie to debiut Leszka Krowickiego w roli trenera kadry narodowej. W sobotę kadrowiczki zmierzą się ze Szwedkami lub Islandkami.

Plan gier turnieju w Zielonej Górze:

Piątek, 7 października:
godz. 16:00, Islandia – Szwecja (kanał Polsat Sport News)
godz. 18:10  Polska – Słowacja (kanał Polsat Sport News)

Sobota, 8 października:
godz. 13:30, mecz o 3. miejsce (kanał Polsat Sport News)
godz. 15:40, finał (kanał Polsat Sport News)

Skład reprezentacji:

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia), Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin)

Rozgrywające: Kinga Achruk (Buducnost Podgorica, Czarnogóra), Ewa Andrzejewska (Kram Start Elbląg), Emilia Galińska (Neckersmuler SU, Niemcy), Marta Gęga (MKS Selgros Lublin), Monika Kobylińska (Vistal Gdynia), Karolina Kudłacz-Gloc (HC Lipsk, Niemcy), Natalia Nosek (SMS ZPRP Płock), Alina Wojtas (Larvik HK, Norwegia), Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin)

Skrzydłowe: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin), Daria Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin)

Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Kamila Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: