Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 7 września 2018

Liga Mistrzyń: Perła zaczyna grę w kwalifikacjach

W nadchodzący weekend (8-9 września) w lubelskiej Hali Globus odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń. W półfinale imprezy miejscowa MKS Perła Lublin zmierzy się z włoskim Jomi Salerno.

Dzień później, w zależności od wyniku pierwszego spotkania, mistrzynie Polski powalczą z hiszpańską Super Amara Bera Bera San Sebastian lub niemieckim SG BBM Bietigheim, którego zawodniczką jest Karolina Kudłacz-Gloc. Tylko zwycięzca turnieju uzyska awans do fazy grupowej rozgrywek, pozostałe drużyny „trafią” do Pucharu EHF.

Lubelskich kibiców może cieszyć fakt, że przed nadchodzącym sprawdzianem sztab szkoleniowy będzie miał do dyspozycji większość zawodniczek. Z gry na pewno wykluczona jest rekonwalescentka, bramkarka Gabrijela Besen.

Robert Lis, trener biało-zielonych zdradza, że w ramach przygotowań do imprezy kwalifikacyjnej zespół trenował swoim normalnym trybem. Radość z inauguracyjnego zwycięstwa w PGNiG Superlidze nad Arką Gdynia (32:12) nie trwała długo, gdyż od razu każda z zawodniczek skupiła się wyłącznie na nadchodzącym turnieju.

– Lżejszy gabarytowo mecz o punkty jak ten z Arką był nam potrzebny, by zawodniczki nabrały pewności siebie. Dziewczyny potrzebują bardzo dużo grania. Na szczęście, miniony tydzień mogliśmy przepracować w miarę normalnym składzie i to było widać. Dzięki temu w weekend na pewno będziemy mocniejsi. Nie ukrywam jednak, że proces budowy drużyny jest wolny i nie da się wszystkiego zrobić od razu. Ta drużyna będzie inaczej wyglądała w styczniu czy w lutym, jednak musimy grać turniej eliminacyjny już teraz. Zrobimy wszystko, żeby wypaść w nim jak najlepiej – zapewnia trener Lis.

Źródło: mkslublin.pl

Sobota, 8 września:
SG BBM Bietigheim – Super Amara Bera Bera / godz. 16:00
MKS Perła Lublin – Jomi Salerno / godz. 19:00

Niedziela, 9 września:
przegrany 1. meczu – przegrany 2. meczu / godz. 16:00
zwycięzca 1. meczu – zwycięzca 2. meczu / godz. 19:00

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: