-:-

Dodano: 7 października 2017

Liga Mistrzyń: nieudany debiut Vistalu

Vistal Gdynia w swoim debiucie w rozgrywkach Ligi Mistrzyń przegrał na wyjeździe z duńskim Nykobing Falster HK 21:27 (10:14). W środę mistrzynie Polski podejmą słoweński RK Krim Mercator Lublana.

Mimo porażki Vistal pozostawił po sobie dobre wrażenie. Zawodniczki Agnieszki Truszyńskiej nieźle spisywały się zwłaszcza w pierwszej połowie, do 27. minuty utrzymując z rywalkami kontakt (10:11).

Seria błędów i niecelnych rzutów w ostatnich akcjach przed przerwą sprawiła jednak, że Nykobing powiększyło prowadzenie do czterech goli (14:10) i przejęło w ten sposób kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

Po zmianie stron Vistal powielał błędy z końcówki pierwszej połowy, a rywalki swobodnie budowały przewagę, niemal każdą pomyłkę mistrzyń Polski zamieniając na bramki z kontrataków. W 48. minucie było już 22:15 dla gospodyń.

Gdynianki do końca spotkania ambitnie próbowały gonić wynik, ale Nykobing nie pozwoliło im na zbyt wiele. Dunki zwyciężyły 27:21 i zostały pierwszym liderem tabeli grupy A.

Najwięcej bramek dla Vistalu zdobyły w sobotę Martyna Borysławka i Aleksandra Zych. Obie trafiły do siatki rywalek po siedem razy. Nieźle w bramce spisywała się też Weronika Kordowiecka. Martwi natomiast kontuzja stawu skokowego Joanny Kozłowskiej.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzyń Vistal rozegra już w środę, gdy podejmie RK Krim Mercator Lublana. Jeszcze dziś Słowenki zagrają natomiast z Bukareszcie z faworytem rywalizacji w grupie, miejscowym CSM.