-:-

Dodano: 16 października 2015

Liga Mistrzyń: MKS nie sprostał mistrzyniom Rumunii

GDYNIA 13.09.2015 HSW PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ VISTAL GDYNIA - MKS SELGROS LUBLIN N/Z EDYTA CHARZYNSKA  FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

MKS Selgros Lublin od porażki rozpoczął rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. W piątkowe popołudnie lublinianki uległy na wyjeździe CSM Bukareszt 21:33 (13:14).

Pierwsza połowa starcia w Bukareszcie nie zwiastowała tak wysokiej przegranej podopiecznych Sabiny Włodek i Moniki Marzec. Mistrzynie Polski do Rumunii pojechały co prawda w zaledwie 11-osobowym składzie, ale mimo to dzielnie walczyły z faworyzowanymi rywalkami. Do przerwy MKS przegrywał zaledwie 13:14.

Liderkami lubelskiej drużyny w pierwszych trzydziestu minutach zawodów były Jekaterina Dżukiewa oraz Iwona Niedźwiedź. Pierwsza zanotowała kilka wysokiej klasy interwencji, druga natomiast zapisała na swoim koncie cztery gole. Po kwadransie meczu MKS przegrywał już 6:11, ale dzięki dobrej grze wspomnianego duetu zmniejszył straty do jednego gola.

Nadzieje mistrzyń Polski na dobry rezultat przekreślił początek drugiej połowy meczu. CSM szybko odskoczył na prowadzenie 17:13, a na kwadrans przed końcem spotkania wygrywał już 23:17. Lublinianki były w tym okresie bezradne, a rumuńska drużyna, której trenerem jest selekcjoner reprezentacji Polski, Kim Rasmussen, w końcówce zadała decydujące ciosy.

CSM zwyciężył ostatecznie 33:21, drugą połowę spotkania wygrywając aż 19:8. Na grze MKS-u odbiła się krótka ławka rezerwowych i ograniczone możliwości rotacji.

Kolejnym rywalem mistrzyń Polski będzie broniąca trofeum ekipa Buducnosti Podgorica. Spotkanie zaplanowane zostało na 23 października.

CSM Bukareszt – MKS Selgros Lublin 33:21 (14:13)