-:-

Dodano: 23 października 2015

Liga Mistrzyń: MKS nie powstrzymał Buducnostii

GDYNIA 13.09.2015 HSW PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ VISTAL GDYNIA - MKS SELGROS LUBLIN N/Z IWONA NIEDZWIEDZ  FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

Drugiej porażki w rozgrywkach Ligi Mistrzyń doznały w piątek szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin. Mistrzynie Polski mimo dobrej postawy przegrały z Buducnostią Podgorica 23:31.

Lublinianki zaprezentowały się na tle faworyzowanej ekipy z Czarnogóry bardzo dobrze. Podopieczne Sabiny Włodek i Moniki Marzec grały niezwykle odważnie i w 16. minucie prowadziły nawet 9:5. Znakomitą partię rozgrywała zwłaszcza Iwona Niedźwiedź, która dyrygowała drugą linią MKS-u i tylko w pierwszej połowie zdobyła sześć bramek.

Buducnost jeszcze przed przerwą przejęła jednak inicjatywę. Kilka razy do siatki lubelskiej drużyny trafiły Cristina Neagu oraz Milena Raicević i w 23. minucie przyjezdne wygrywały już 13:11. MKS na pięć minut przed zakończeniem premierowej odsłony tracił do rywalek jeszcze tylko dwa gole, ale Buducnost w samej końcówce odskoczyła na dystans czterech trafień (17:13).

Po zmianie stron broniące tytułu szczypiornistki z Czarnogóry szybko powiększyły przewagę do sześciu goli. Mistrzynie Polski nie rezygnowały jednak z walki o korzystny wynik. W 40. minucie MKS tracił do Buducnostii już tylko trzy bramki (17:20) i taką stratę miał też jeszcze w 55. minucie (22:25). Wtedy jednak przyjezdne zadały decydujące ciosy i ostatecznie zwyciężyły 31:23.

Najwięcej bramek dla MKS-u zdobyły w piątkowym meczu Iwona Niedźwiedź (osiem goli) i Marta Gęga (sześć trafień). Dziewięć bramek zapisała z kolei na swym koncie najlepsza w ekipie Buducnostii Cristina Neagu. Kinga Achruk mecz zakończyła bez gola, ale otrzyma dwa dwuminutowe wykluczenia.

MKS Selgros Lublin – Buducnost Podgorica 23:31 (13:17)