Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 2 października 2016

Lider podejmie Metraco Zagłębie

2016.09.03 Gdansk Pilka Reczna PGNiG Superliga Kobiet 2016/2017 AZS Laczpol AWFiS Gdansk - UKS PCM Koscierzyna N/z Paula Mazurek Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.09.03 Gdansk Women handball PGNiG Superliga season 2016/2017 AZS Laczpol AWFiS Gdansk - UKS PCM Koscierzyna Paula Mazurek Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Aktualny lider tabeli, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk podejmie na własnym parkiecie zespół Bożeny Karkut. Mimo zajmowanych pozycji faworytem będzie drużyna Metraco Zagłębia Lubin.

Dotychczasowe wyniki gdańszczanek mogą cieszyć zarówno zawodniczki, sztab szkoleniowy jak i kibiców Akademiczek. Nikt nie spodziewał się bowiem, że po miesiącu rozgrywek ich zespół będzie zajmował fotel lidera PGNiG Superligi. Wyniki AZS-u są jednak nie tylko wynikiem dobrej i efektownej gry całej drużyny, ale również rywalek, z którymi przyszło im się zmierzyć. W ostatniej kolejce podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały beniaminka z Kobierzyc, choć nie było to okazałe zwycięstwo.

Nieco inny początek sezonu zanotowało Metraco Zagłębie Lubin. Miedziowe musiały uznać wyższość zespołów z Gdyni oraz Szczecina i dopiero wtedy wskoczyły na właściwe tory, zdobywając swoje pierwsze punkty w sezonie. Zwycięstwa z Energą AZS Koszalin, a także Kram Startem Elbląg pozwoliły ponownie liczyć się w stawce i walczyć o najwyższe lokaty. Co prawda aktualnie podopieczne Bożeny Karkut zajmują dopiero ósmą pozycję, to wydaje się, że co gorsze mają już za sobą.

Podróż lubinianek na Pomorze musi więc zakończyć się zgarnięciem całej puli. Na taką samą zdobycz nastawione są również gospodynie, które chcą jak najdłużej cieszyć się aktualną pozycją i móc zapewnić sobie spokój o ligowy byt. Kto wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielę wieczorem.

5. kolejka / 02.10.2016 / godz. 17:00

AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK

vs

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: