Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 maja 2022

KPR Gminy Kobierzyce z brązowym medalem PGNiG Superligi Kobiet

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce pokonały Eurobud JKS Jarosław pięcioma bramkami dzięki czemu wywalczyły brązowy medal PGNiG Superligi Kobiet.

KPR Gminy Kobierzyce z brązowym medalem PGNiG Superligi Kobiet 2021/22

Wszystko zależy od głów moich zawodniczek, ale już nie raz pokazały, że potrafią sobie w takich sytuacjach radzić – zapowiadała przed meczem Edyta Majdzińska.

Przed dzisiejszym meczem obie ekipy zgromadziły po 51 punktów. Po wygranej Kobierki uciekły rywalkom na trzy punkty. W przypadku identycznego dorobku punktowego na koniec sezonu, liczą się bezpośrednie starcia oraz bramki w nich zdobyte. Kobierzyce musiały wygrać czterema bramkami by mieć korzystniejszy bilans bramkowy. Robota została wykonana, po wielkich emocjach wicemistrzynie Polski wygrały pięcioma trafieniami.

Świetnie w drugiej części sezonu radziła sobie Zorica Despodovska. Macedonka po 27. seriach zgromadziła na swoim koncie 119 bramek przy skuteczności na poziomie 62%. Ostoją w bramce była również doświadczona Beata Kowalczyk, którą godnie podczas kontuzji z początku sezonu zastępowała Basia Zima. Nie może więc dziwić, że zarówno bramkarka jak i boczna rozgrywająca nominowane zostały do Gladiatorów 2022. Nie można też nie wspomnieć o dwóch ligowych wygranych nad MKS FunFloor Perłą Lublin. Zwłaszcza wygrana na wyjeździe dzięki rzutowi Vitorii Macedo dała KPRowi realne szanse na brązowy medal.

Jest to już trzeci z rzędu medal podopiecznych Edyty Majdzińskiej. W sezonie 2019/20 zdobyły pierwszy w historii klubu medal – brązowy. Przed rokiem Kobierzyce się nie zatrzymały, nieoczekiwanie zdobyły srebrne medale PGNiG Superligi Kobiet. Mimo ubiegłorocznych sukcesów nie były one faworytkami tegorocznej kampanii. Drużynę opuściła Kinga Jakubowska – dwukrotna królowa strzelczyń, najlepsza Rozgrywająca sezonu oraz Zawodniczka Sezonu 2019/20. Klub zasiliły Vitoria Macedo, Aliona Shupyk i Aleksandra Olek. Prawdziwa zespołowość przyniosła dobre efekty dzięki czemu w Kobierzycach mogą się cieszyć się z brązowych medali.

Kobierzyczanki są już pewne trzeciego miejsca w PGNiG Superlidze Kobiet, a brązowe krążki odbiorą po wyjazdowym meczu ostatniej serii w Lubinie. KPR Gminy Kobierzyce zagra również w finale PGNiG Pucharu Polski.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: