-:-

Dodano: 26 kwietnia 2023

KPR Gminy Kobierzyce nie obroni ORLEN Pucharu Polski

KPR Gminy Kobierzyce nie zdołał pokonać w półfinale ORLEN Pucharu Polski EUROBUDU JKS Jarosław. Jarosławianki wygrały we własnej hali 29-27 i to one zmierzą się w finale z MKS-em Zagłębie Lubin.

Wynik spotkania otworzyła rzutem z linii siedmiu metrów Aleksandra Zimny, ale błyskawicznie odpowiedziały przyjezdne. Trafienie z daleka zapisała na swoim koncie Oliwia Domagalska (1-1 w 2’). Początkowo to jednak gospodynie radziły sobie minimalnie lepiej i po chwili prowadziły 4-2.

Walka toczyła się w zasadzie bramka za bramkę i trudno było którejkolwiek z drużyn odskoczyć przeciwniczkom. Kobierzyczanki prowadziły, co prawda, 12-10, ale JKS odpowiedział czterema trafieniami i to on ostatecznie schodził na przerwę w nieco lepszej sytuacji.

Po zmianie stron Kobierki znacznie lepiej radziły sobie w obronie, a to w połączeniu z kilkoma interwencjami Beaty Kowalczyk pozwoliło im odrobić straty z nawiązką. Po trafieniu Małgorzaty Buklarewicz, a piątej bramce w tej połowie dla jej zespołu było już 19-17. Podopieczne Michała Kubisztala nie zamierzały jednak odpuszczać. Na lewym rozegraniu bardzo dobrze radziła sobie Lesia Smolinh 19-19.

KPR notował też coraz gorszą skuteczność w ataku, gdzie kolejne piłki odbijała Paliną Kukharchyk. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej nie mogły znaleźć na nią sposobu, a rywalki powoli budowały przewagę. Ostatecznie wygrały 29-27 i to one zagrają w finale ORLEN Pucharu Polski, gdzie czekają już mistrzynie kraju, MKS Zagłębie Lubin.

Najlepszą zawodniczką w zespole Kobierek została Mariola Wiertelak, po stronie gospodyń wyróżniono Palinę Kukharchyk.

EUROBUD JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 29-27 (16-14)
JKS: Kordowiecka, Kukharchyk – Zimny 8, Smolinh 2, Bancilon, Nestiaruk 4, Trawczyńska 5, Dorsz 1, Volovnyk 3, Gliwińska 3, Kozimur , Mokrzka 1, Matuszczyk 3