-:-

Dodano: 20 kwietnia 2022

KPR Gminy Kobierzyce i MKS Zagłębie Lubin w finale

Obrończynie tytułu MKS Zagłębie Lubin i KPR Gminy Kobierzyce to tegoroczne finalistki w rozgrywkach o PGNiG Puchar Polski. Finał odbędzie się 28 maja w Gnieźnie.

W pierwszym półfinale rozegranym w Lubinie Miedziowe nie dały większych szans Piotrcovii. Podopieczne Bożeny Karkut bardzo wysoko i pewnie pokonały drużynę Krzysztofa Przybylskiego 34:24. W efektownym zwycięstwie pomogła Monika Maliczkiewicz, której skuteczne interwencje Zagłębie przekuwało w łatwe bramki z kontrataku. Piotrkowski szkoleniowiec o pierwszy czas poprosił już w ósmej minucie meczu. 13 kwietnia nie był pechowy dla gospodyń, które do hali im. Mieczysława Łopatki zawitają po raz drugi.

Zupełnie inny przebieg miał półfinał pomiędzy MKS Funfloor Perłą Lublin a KPR Gminy Kobierzyce. Lubelskie perełki lepiej weszły w mecz od przyjezdnych i to do nich należał pierwszy kwadrans. Dobra postawa Beaty Kowalczyk nie pozwalała lubliniankom na zbudowanie większej przewagi niż dwie bramki. Dobry początek drugiej części meczu zespołu Edyty Majdzińskiej sprawił, że od 35 minuty oglądaliśmy bardzo zacięty mecz, który w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem. Faul w ostatnich sekundach oznaczał rzut wolny bezpośredni dla KPR-u. Ten z chirurgiczną precyzją wykorzystała Vitoria Macedo i tym samym Brazylijka zapewniła historyczny awans drużynie z Kobierzyc.

28 maja o godzinie 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gnieźnie w wielkim finale PGNiG Pucharu Polski zagrają MKS Zagłębie Lubin i KPR Gminy Kobierzyce.