-:-

Dodano: 11 stycznia 2020

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg. Ważne zwycięstwo kobierzyczanek przy pełnej widowni

Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały pierwszy mecz w nowym roku. W sobotę pokonały Start Elbląg 30-24 i powiększyły swoją przewagę nad czwartym w tabeli Jarosławiem do czterech oczek. A wszystko to w wypełnionej do ostatniego miejsca Hali Sportowo- Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach.

Kobierzyczanki rozpoczęły grę od ofensywy. Mimo rozegrania efektownej akcji, nie udało im się zdobyć bramki, gdyż świetną interwencją popisała się Wiola Pająk. Chwilę później bezbłędna w kontrze była Mariola Wiertelak. Drużyna gości wyszła na prowadzenie już w 5. minucie, kiedy to faulowana Tatjana Trbović pokonała Beatę Kowalczyk. W grze obu zespołów widać było sporo nerwów. Gospodynie dochodziły, co prawda, do sytuacji rzutowych, miały jednak spory problem ze skutecznością. W 19. minucie do wyrównania doprowadziła Karolina Wicik, a zaraz potem trafiła Jakubowska. Następnie Alona Shupyk rzutem przez całe boisko do pustej bramki dała swojemu zespołowi remis. O czas poprosiła trenerka Edyta Majdzińska. Udzielone wskazówki niewiele dały, gdyż jej podopieczne schodziły na przerwę z dwubramkową stratą (12-14).

Gospodynie lepiej zaczęły drugą połowę. W 37. minucie kibice poderwali się z miejsc, bowiem wynik wyrównała Mariola WIertelak. Na kontrę przez całe boisko podała jej Barbara Zima, a skrzydłowa KPR-u wykończyła akcję, pokonując bramkarkę przyjezdnych. Po zmianie stron obie drużyny postawiły znacznie trudniejsze warunki w defensywie, skutkiem czego często grały w osłąbieniu bądź wykonywałyrzuty karne, Wynik nieustająco oscylował wokół remisu. Na kwadrans przed końcem czerwoną kartkę z powodu gradacji wykluczeń otrzymała Alicja Pękala. Bardzo dobrą zmianę między słupkami dała Barbara Zima i to głównie dzięki jej postawie gospodynie zbudowały trzybramkową przewagę. W 53. minucie przerwy zażądał Andrzej Niewrzawa. Wśród jego zawodniczek najskuteczniejsza była Alona Shupyk, która niejednokrotnie brała na siebie ciężar gry. Sto dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem dwa kontrataki wykorzystała Natalia Janas, tym samym podwyższając prowadzenie KPR-u do sześciu trafień. Wynik na 30-24 ustaliła Hanna Yashchuk.

To był trudny mecz, pełny emocji, bo w tym sezonie tak naprawdę już dwa razy przegrałyśmy – raz w lidze, raz w pucharze. Nastawienie miałyśmy naprawdę bojowe, żeby w końcu się przezwyciężyć i wygrać. Tym razem byłyśmy bardzo skoncentrowane, doskonale wiedziałyśmy, jakie błędy popełniłyśmy i teraz je poprawiłyśmy. Oczywiście w ciągu meczu był stres, ale cieszę się, że się udało. – powiedziała po spotkaniu bramkarka KPR-u, Barbara Zima.
Zdobyte punkty pozwolą kobierzyczankom umocnić się na najniższym stopniu ligowego podium. Czasu na świętowanie jednak nie ma, bowiem już w środę czeka je starcie z niepokonanym w tym sezonie Mistrzem Polski, Perłą Lublin.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE – ZOBACZ STATYSTYKI I ZDJĘCIA Z MECZU

KPR Kobierzyce – EKS Start Elbąg 30-24 (12-14)
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 9, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk, Piotrowska 3, Janas 3, Wiertelak 3, Ivanović 1, Walczak, Koprowska 4, Wicik 5, Michalak 1
Start: Orowicz, Pająk – Pękala 2, Cygan, Kaczmarek, Trbović 2, Szulc, Shupyk 9, Dronzikowska 3, Stapurewicz 1, Yashchuk 6, Rancić 1.