-:-

Dodano: 10 kwietnia 2022

Kontrola od początku do końca. Eurobud JKS lepszy od Piotrcovii

Mecz 24. serii niemal od pierwszych minut układał się po myśli Eurobudu JKS-u Jarosław. Zawodniczki z Podkarpacia wygrały z MKS-em Piotrcovią Piotrkowem Trybunalskim 32:22 pokazując tym samym, że są na dobrej drodze w walce o brązowy medal.

Ivona Mrden Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Pierwsza bramka w meczu, ze względu na twardą, defensywną grę zespołów, padła dopiero w 5. minucie (Nestsiaruk, JKS). Odpowiedziała Lucyna Sobecka (1:1). Niespełna trzy minuty później, po rzutach Aleksandry Dorsz i Lesii Smolinh, jarosławianki zbudowały trzypunktowe prowadzenie. Piotrkowianki szybko zniwelowały prawie całą stratę (Waga), ale rozpędzone gospodynie (Mrden, Balsam, Gadzina) nie pozwoliły przyjezdnym na remis lub objęcie prowadzenia. W 15. minucie przewaga JKS-u sięgnęła sześciu trafień (10:4).

Zmiany wprowadzone przez trenera Krzysztofa Przybylskiego nieco odmieniły grę Piotrcovii, która przez chwilę traciła do JKS-u tylko trzy bramki (21. minuta, 12:9). Piotrkowianki nie mogły jednak znaleźć sposobu na doskonałą dyspozycję bramkarki Weroniki Kordowieckiej, która miała ogromny wpływ na dalsze losy pierwszej połowy. Dzięki jej efektownym interwencjom, gospodynie mogły konstruować kolejne akcje. Pierwsza część meczu upłynęła pod pełną kontrolą JKS-u (19:10).

W drugą połowę czarno-niebieskie weszły równie pewnie, prezentując przed własną publicznością kilka widowiskowych kontrataków. Wraz z upływem czasu, rosła także boiskowa forma zawodniczek Piotrcovii. W okolicach 50. minuty traciły do JKS-u tylko sześć bramek. Przewaga uzyskana przez gospodynie w pierwszej połowie okazała się finalnie niemożliwa do odrobienia, nawet przy chwilowym, niewielkim spadku ich skuteczności w ataku. Wysoką skuteczność w bramce utrzymała do końca Weronika Kordowiecka (50% skuteczności).

Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:22 na korzyść Eurobudu JKS-u Jarosław.

MVP: Weronika Kordowiecka. Wyróżniono także Darię Opelt.

Eurobud JKS Jarosław 32:22 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (19:10)

Jarosław: Kordowiecka, Djurasinovic, Kukharchyk – Balsam 11, Nestsiaruk 1, Dorsz 3, Smolinh 8, Mrden 4, Gadzina 4, Matuszczyk 1, Guziewicz, Strózik, Kozimur, Vukcevic.

Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Sobecka 4, Królikowska 4, Oreszczuk 3, Jureńczyk 4, Trawczyńska 2, Waga 3, Drażyk 2, Yashchuk, Świerczek, Stanisławczyk, Majsak, Grobelna, Fesdorf, Klonowska.