-:-

Dodano: 19 lutego 2022

Koncert Joanny Wołoszyk

EKS Start Elbląg sprawił ogromną niespodziankę pokonując Piotrcovię w jej hali. Po raz drugi w tym sezonie drużyna trenera Marcina Pilcha wywozi z trudnego terenu zdobycz. We wrześniu odebrała Piotrcovii dwa punkty, a teraz pełną pulę.

Początek spotkania zdecydowanie należał do elblążanek. W 3. minucie, po trafieniach Wiktorii KostuchKatarzyny Cygan, prowadziły 2:0. Piotrcovia trafiła do bramki za sprawą Patrycji Królikowskiej, ale dwie kolejne bramki znów rzucił Start, który w 7. minucie prowadził 4:1. Piotrkowianki zaczęły odrabiać straty po pierwszym kwadransie. Od stanu 5:8 rzuciły trzy bramki z rzędu, a po trafieniu Sylwii Klonowskiej był remis 9:9. Wydawało się, że Piotrcovia wskoczy we właściwe tory, ale nic z tego. Nadal stroną dominującą był Start, który w 23. minucie prowadził 12:10. Cztery minuty przed zmianą stron kolejną swoją bramkę rzuciła Joanna Wołoszyk i drużyna Marcina Pilcha wygrywała 15:12. Snajperka Startu nie pomyliła się również z rzutu karnego już po końcowej syrenie oznajmiającej przerwę i dała swojej drużynie prowadzenie 17:15 po trzydziestu minutach. Było to dziesiąte trafienie Wołoszyk w tym pojedynku!

Wołoszyk otworzyła również wynik drugiej połowy i jak się później okazało było to otwarcie na wagę zwycięstwa. Start nie oddał już prowadzenia wykorzystując bardzo słabą grę Piotrcovii i wiele prostych błędów. Na kwadrans przed końcem przyjezdne prowadziły 26:20. W 53. minucie Wołoszyk zeszła z boiska ukarana czerwoną kartka, podobnie zresztą jak Justyna Świerczek w zespole Piotrcovii. Start pozbawiony swojej liderki nie pozwolił już sobie odebrać sensacyjnej i zasłużonej wygranej. Pokonał faworyta 35:31.

MKS Piotrcovia – EKS Start Elbląg 31:35 (15:17)
MKS Piotrcovia:
Sarnecka 1, Opelt – Królikowska 7/4, Klonowska 2, Oreszczuk 2, Waga 4/2, Majsak, Świerczek 3, Drażyk 4, Trbović 5, Jureńczyk 1, Trawczyńska, Grobelna, Stanisławczyk 2
Rzuty karne: 6/8
Kary: 8 min (Klonowska, Świerczek, Trbović, Grobelna)

EKS Start: Hypka, Żarnoch – Kostuch 1, Cygan 3, Wołoszyk 13/7, Stapurewicz 4, Szczepanik 5, Kopańska 2, Tarczyluk 5, Choromańska 1, Dworniczuk 1
Rzuty karne: 7/7
Kary: 18 min (Szczepanik, Wołoszyk x3, Kopańska, Stapurewicz, Choromańska, Cygan, Kostuch)