-:-

Dodano: 7 maja 2022

Komplet Piotrcovii z Koroną

Po raz czwarty w tym sezonie Piotrcovia pokonała Suzuki Koronę Handball Kielce. W pojedynku 26. Serii żeńskiej PGNiG Superligi zespół Krzysztofa Przybylskiego wygrał z czerwoną latarnią tabeli 33:28 (19:11). Było to jednocześnie przedostatnie spotkanie piotrkowskiej drużyny przed własną publicznością w kończącym się sezonie.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 2:0 (Alicja Pękala, Wiktoria Gliwińska). Chwilę później, po dwóch trafieniach Darii Grobelnej było jednak 2:2. Dalsze minuty pierwszej połowy były kontynuacją gry Piotrcovii z poprzedniego meczu ligowego w Elblągu – skuteczna gra w ataku oraz dobra obrona. Przełożyło się to na wysokie prowadzenie po trzydziestu minutach 19:11.

Po zmianie stron nieoczekiwanie do głosu doszła Korona, w której pierwsze skrzypce grała Katarzyna Grabarczyk. Piotrcovia zaś straciła skuteczność i nieoczekiwanie dla wszystkich końcowe minuty przyniosły emocje. Drużyna Pawła Tetelewskiego doszła na trzy bramki (30:27 – 57. minuta), ale ostatecznie skrzydła podcięła jej czerwona kartka Alicji Pękali. Piotrcovia wygrała końcowe trzy minuty 3:1 i całe spotkanie 33:28.

MVP spotkania uznana została najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii Justyna Świerczek, która siedmiokrotnie pokonała bramkarki z Kielc.

Piotrcovia – Suzuki Korona Handball Kielce 33:28 (19:11)