-:-

Dodano: 1 lutego 2020

Kolejne zwycięstwo KPR Gminy Kobierzyce. Piotrcovia bez punktów

W 15. serii PGNiG Superligi Kobiet kibice z Kobierzyc byli świadkami ciekawego pojedynku. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zdecydowanie poprawiły skuteczność w drugiej części spotkania i pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. To czwarte z rzędu domowe zwycięstwo kobierzyczanek we własnej hali.

Obie ekipy podeszły do spotkania bardzo ambitnie. Już w 1. minucie na ławkę kar odesłana została Martyna Michalak. Nie przeszkodziło to jej koleżankom wyjść na prowadzenie 2-0. Chwilę później wykluczona z gry za faul została także Kinga Jakubowska, a drużyna gości za sprawą Aleksandry Oreszczuk doprowadziła do wyrównania (3-3). Zarówno kobierzyczanki, jak i przyjezdne, długo konstruowały swoje akcje w ataku, ale dobrze między słupkami spisywały się bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Karolina Sarnecka. Wynik na tablicy nie zmieniał się przez dłuższą chwilę.

Strzelecką niemoc szybciej przełamała Piotrcovia (7-9). O czas poprosiła Edyta Majdzińska, Niewiele to jednak pomogło. Jej podopieczne nadal miały problem ze skutecznością. Po drugiej stronie znakomicie za to prezentowała się m.in. Edyta Charzyńska. Do przerwy – 12-11 dla Piotrkowa Trybunalskiego.

Przyjezdne znakomicie rozpoczęły drugą połowę, szybko podwyższając różnicę do trzech trafień. KPR doprowadził do wyrównania dopiero w 42. minucie za sprawą Pauliny Ilnickiej, która w krótkim czasie wpisała się do protokołu meczowego trzy razy. Chwilę potem swoją drużynę na prowadzenie wyprowadziła Elżbieta Piotrowska. O rozmowę z zespołem poprosił Andrzej Niewrzawa, jednak kobierzyczanki znalazły swój rytm, a dobrą zmianę dała w bramce Barbara Zima. Po rzucie Natalii Janas było już 23-19. W końcówce MKS zastosował nawet manewr indywidualnego krycia. Gospodynie nie dały sobie jednak wydrzeć z rąk zwycięstwa i do końca spotkania kontrolowały jego przebieg. Wynik meczu na 30-24 ustaliła Mariola Wiertelak.

MVP spotkania wybrano zawodniczkę drużyny z Kobierzyc, Monikę Koprowską.

Dużo przygowywałyśmy się, jeśli chodzi o obronę. Wiedziałyśmy, że najwięcej uwagi będziemy musiały poświęcić obrotowym oraz drugiej linii. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, ale teraz ważne są przyszłe mecze. – powiedziała po końcowym gwizdku skrzydłowa KPR-u, Natalia Janas.