Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 maja 2026

Kolejne wielkie wyróżnienie dla polskich sędzi!

Europejska Federacja Piłki Ręcznej nominowała polską parę sędziowską Małgorzatę Lidacką i Urszulę Lesiak do poprowadzenia meczu finałowego EHF Ligi Europejskiej Kobiet w sezonie 2025/2026! Spotkanie odbędzie się we francuskim Dijon w niedzielę 17 maja. To kolejne niezwykle prestiżowe wyróżnienie dla polskiej pary w ostatnim czasie.

Nie tak dawno Małgorzata Lidacka i Urszula Lesiak prowadziły ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzyń między francuskim Metz Handball a węgierskim FTC-Rail Cargo Hungaria. Teraz Europejska Federacja Piłki Ręcznej podzieliła się z nami kolejnymi wspaniałymi wieściami: Polki poprowadzą tegoroczny mecz finałowy EHF Ligi Europejskiej Kobiet! 

Zmagania w formule Final4 odbędą się we francuskim Dijon w dniach od 16 do 17 maja z udziałem zespołów Thüringer HC, Viborg HK, JDA Bourgogne Dijon Handball i MOL Esztergom.

To kolejne duże wyróżnienie dla naszych pań i wyraz ich ciągle rosnącej pozycji na międzynarodowej arenie. Tylko w tym sezonie para Lidacka – Lesiak miała już okazję sędziować aż sześć meczów w ramach EHF Champions League Kobiet oraz dwa mecze w ramach EHF European Cup Mężczyzn. Polki pracowały także przy spotkaniach w ramach eliminacji EHF EURO 2026 Kobiet.

To także nawiązanie do ubiegłorocznych wyróżnień w kierunku naszej pary, ponieważ przypominamy, że w sezonie 2024/2025 Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała Małgorzatę Lidacką i Urszulę Lesiak do poprowadzenia półfinałowego spotkania Ligi Mistrzyń. „To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla wieloletniej ciężkiej pracy” – komentowały wówczas same zainteresowane w tekście, który opisywał ich drogę na najwyższy europejski poziom (WIĘCEJ).

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: