Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 maja 2020

Kolejna reprezentantka Polski w Metraco Zagłębiu!

Kolejny hit transferowy Metraco Zagłębia Lubin. Do drużyny Miedziowych dołącza reprezentantka Polski, Karolina Kochaniak, która podpisała kontrakt na trzy lata.

Karolina Kochaniak / PGNiG Superliga Kobiet

Do Lubina 24-letnia rozgrywająca przechodzi z Perły Lublin, z którą w skróconym sezonie 2019/2020 wywalczyła mistrzostwo Polski. Nowa zawodniczka Miedziowych walnie przyczyniła się do zdobycia złotego medalu przez swój poprzedni klub, zdobywając 50 bramek w 14. meczach i będąc wyróżniającą się postacią w PGNiG Superlidze Kobiet.

Ale Karolina Kochaniak kojarzy się głównie ze Szczecinem i tamtejszą Pogonią, która nie tak dawno zniknęła ze sportowej mapy Polski. W klubie spędziła pięć lat, zdobywając w tym czasie srebrny i brązowy medal ekstraklasy. Pierwsze sportowe kroki nowa rozgrywająca Metraco Zagłębia stawiała w innym klubie ze Szczecina – Kusym.

W 2018 roku wraz z kadrą wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Kobiet. Rok później z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą w Lublinie zdobyła złoto w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet.

Karolina Kochaniak to trzecia reprezentantka Polski, która przed nowym sezonem dołączyła do Metraco Zagłębia Lubin. Wcześniej klub zakontraktował Joannę Drabik i Patrycję Świerżewską – Bardzo się cieszę, że będę częścią tego zespołu. Uważam,że razem stworzymy silna drużynę, która będzie walczyć o najwyższe cele. Lubie nowe wyzwania i ciężką pracę. Mam nadzieje, że dzięki temu będę mogła pomoc drużynie – mówi nowa rozgrywająca Miedziowych.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: