Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 12 lutego 2015

Kolejna Brazylijka w Lubinie

Kolejna Brazylijka dołączyła do KGHM Metraco Zagłębia Lubin. W szeregach Miedziowych zagra Adriana do Nascimento Lima.

Nowa zawodniczka Zagłębia ma za sobą występy w kilku europejskich klubach. W sezonie 2005/06 reprezentowała barwy austriackiego Hypo, z którym zdobyła mistrzostwo i puchar Austrii. Po roku przeniosła się do ligi węgierskiej, gdzie grała w Cornexi. Kolejne kluby 31-letniej rozgrywającej to Alicante w Hiszpanii i tureckie Mili Piyango. W latach 2009-2014 występowała w rodzimej lidze, w klubie Metodista.

31-letnia leworęczna rozgrywająca ma za sobą 30 występów w reprezentacji Brazylii. Adriana do Nascimento Lima mierzy 176 cm i waży 70 kg.

– Sytuacja kadrowa w żeńskim zespole nie jest najlepsza, dlatego zdecydowaliśmy się na posiłki z Brazylii. Wiążemy duże nadzieje z naszą nową zawodniczką – mówi prezes Zagłębie Lubin, Witold Kulesza.

Do Nascimento Lima dołączyła tym samym do Juliany Vareli Malty, która w występuje w ekipie Zagłębia od października 2013 roku. Obecnie leczy ona kontuzję kolana. Kontuzjowana jest również Karolina Semeniuk-Olchawa, a sprawy osobiste zmusiły do powrotu do ojczyzny Czarnogórkę Sanję Premović.

Źródło: inf. prasowa

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: