-:-

Dodano: 3 grudnia 2022

Kobierki z zaliczką przed pucharowym rewanżem

KPR Gminy Kobierzyce pokonał w pierwszym meczu 3. rundy EHF European Cup grecki zespół A.C. PAOK 26-23. Podopieczne Edyty Majdzińskiej rozegrają rewanż już za tydzień w Salonikach.

Kobierzyczanki rozpoczęły bardzo niespokojnie, popełniając proste błędy. Dzięki temu przyjezdne już w pierwszych minutach wyszły na prowadzenie (0-3 w 4’). Spory w tym udział miała bramkarka Emmanouela Tsinaki, która zanotowała kilka ważnych interwencji (2-5 w 8’).

KPR doprowadził do remisu dopiero po osiemnastu minutach gry, kiedy to piłkę w siatce po kontrataku umieściła Mariola Wiertelak (6-6 w 18’).

Rywalki Polek długo budowały swoje akcje, jednak szybkość, z jaką poruszały się w ataku, sprawiały zdobywczyniom PGNiG Pucharu Polski problem. Niewiele piłek w bramce odbiły także Beata Kowalczyk i Patrycja Chojnacka (9-11 w 25’). Na przerwę w nieco lepszych nastrojach schodziły zawodniczki A.C. PAOK, które prowadziły 12-11.

Tuż po zmianie stron na ławkę kar odesłana została Natalia Janas, ale mimo to drugą połowę lepiej zaczęły gospodynie, które uszczelniły swoją obronę i wyprowadziły skuteczne kontry. Kiedy piłkę w siatce umieściła Patrycja Kozioł Kobierki objęły pierwsze w spotkaniu prowadzenie (14-13 w 33’). Mecz wciąż był niezwykle wyrównany, ale tym razem to Greczynki goniły wynik (17-16 w 41’).

Najwięcej problemów kobierzyczankom sprawiała Maria Chatziparasidou, która kreowała grą PAOK-u i posyłała piłki na wolne pozycje. Tym samym przyjezdne kończyły swoje akcje często ze skrzydeł, a tam skuteczna była m.in. Aleksandra Borizovska (19-20 w 48’). W końcówce meczu ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie m.in. Vitoria Macedo, a rzuty karne wykorzystywała Zorica Despodovska (24-22 w 58’). Ostatecznie podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały 26-23 polecą do Grecji z trzybramkową zaliczką.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany za tydzień, 10 grudnia, o godz. 15 w Salonikach. Wcześniej jednak Kobierki czeka starcie w 8. serii PGNiG Superligi kobiet z EUROBUD JKS Jarosław. Spotkanie zaplanowano na środę, 7 grudnia.

KPR Gminy Kobierzyce – A.C. PAOK 26-23 (11-12)
KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 3, Kucharska, Tomczyk, Buklarewicz 1, Janas 1, Wiertelak 5, Kozioł 2, Despodovska 5, Shupyk 3, Wicik 3, Macedo 3