-:-

Dodano: 24 stycznia 2021

Kobierki lepsze w drugiej połowie

Kinga Jakubowska KPR Gminy Kobierzyce / PGNiG Superliga Kobiet

Czarno-niebieskie od pierwszego gwizdka postawiły ekipie wiceliderek twarde warunki. Inaugurującą bramkę w drugiej minucie meczu zdobyła Aleksandra Zimny (Jarosław). Trzy kolejne akcje, po utracie piłki przez Kobierki, również należały do zespołu z Jarosławia (4:0).

Serię w 6. minucie przerwała Karolina Mokrzka (4:1). W 8. minucie ekipa z Kobierzyc, po dwóch udanych akcjach Kingi Jakubowskiej traciła już tylko jedną bramkę. Po trafieniu  Aleksandry Zimny i rzucie karnym wykonywanym przez Sylwię Matuszczyk, prowadzenie Jarosławianek znów wzrosło (6:3). Przy stanie 7:4 swoje podopieczne przywołała Edyta Majdzińska.

Po przerwie Jarosławianki spisywały się na boisku jeszcze lepiej, zarówno w obronie jak i w ataku. W 19. minucie wygrywały aż siedmioma bramkami (11:4). Do tak wysokiego prowadzenia przyczyniło się także kilka świetnych obron Karoliny Szczurek. Kobierki wyprowadziły punktową akcję dopiero w 24. minucie (Wicik, 13:5).  Od tego momentu ich gra zdecydowanie się poprawiła. Zawodniczki z Kobierzyc zdołały odrobić kilka punktów,  ale to gospodynie zeszły na przerwę po pierwszej połowie w momencie, gdy tablica wyników wskazywała wynik 15:9.

Zmotywowane Kobierki dobrze weszły w drugą częśc meczu i w ciągu kilkudziesięciu sekund odrobiły aż cztery bramki. Dobrą passę przyjezdnych przerwała Aleksandra Zimny (35. minuta, 16:13), ale seria błędów jarosławskiego zespołu i dobra gra w obronie przyjezdnych spowodowała, że do 40. minuty Czarno-niebieskie straciły niemal całą przewagę (18:17).

Rzut karny w wykonaniu Aleksandry Zimny dał Jarosławiankom wyczekiwany 19. punkt. Tuż po niej, rzutem z koła popisała się Valentina Nestsiaruk (20:17). W 45. minucie gospodyniom udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie (22:18). W ciągu dwóch minut straciły jednak dwie bramki (22:20).

Rzut Kingi Jakubowskiej w 51. minucie wyrównał stan meczu (23:23). Po akcji Andeli Ivanovic, ekipa z Kobierzyc wyszła na pierwsze w meczu prowadzenie (24:25). Cztery minuty przed końcowym gwizdkiem Kobierki wypracowały sobie dwupunktową przewagę (24:26). Taki wynik utrzymały już do końca spotkania.

Najlepszą zawodniczką meczu została Beata Kowalczyk (Kobierzyce). Wyróżniono także Aleksandrę Zimny.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 24:26 KPR Gminy Kobierzyce (15:9)

Jarosław: Szczurek, Ciąćka  – Matuszczyk 7, Nestsiaruk 4, Pietras 1, Zimny 9, Kozimur 3, Guziewicz, Mikosz, Strózik, Parandii

Kobierzyce: Zima, Kowalczyk – Jakubowska 11, Mokrzka, Ilnicka 3, Buklarewicz 1, Janas 5, Wiertelak 2, Ivanović 1, Wicik 1, Michalak 1, Kucharska, Kuriata, Ważna, Koprowska, Despodovska.