Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 12 kwietnia 2017

Kluby za utworzeniem ligi zawodowej kobiet

Z inicjatywy Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie odbyło się we wtorek spotkanie w sprawie utworzenia ligi zawodowej kobiet.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele dziesięciu klubów PGNiG Superligi oraz trzech najlepszych drużyn walczących w tym sezonie o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W zebraniu udział wzięli też prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz prezes PGNiG Superligi mężczyzn Łukasz Gontarek.

Jednogłośnie ustalono, że powołanie ligi zawodowej kobiet jest warunkiem koniecznym do dalszego rozwoju żeńskiej piłki ręcznej w Polsce. ZPRP wykorzysta swoje doświadczenia zdobyte podczas profesjonalizacji PGNiG Superligi mężczyzn, która od bieżącego sezonu funkcjonuje w odmienionej formule.

Istotny ruch leży również po stronie klubów, które muszą zdecydować się na przekształcenie formy działalności w spółki akcyjne lub – w przypadku zapowiadanej nowelizacji ustawy o sporcie – w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz dostosować się do prawnych, sportowych i infrastrukturalnych standardów, zbliżonych do tych, które funkcjonują w męskiej PGNiG Superlidze.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: