Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 kwietnia 2020

Kinga Grzyb zostaje w Metraco Zagłębiu!

Kinga Grzyb przedłużyła kontrakt z Metraco Zagłębiem Lubin. Z Miedziowymi reprezentacyjna skrzydłowa związała się umową na kolejny rok!

Kinga Grzyb Metraco Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

Kapitan drużyny Miedziowych, etatowa zawodniczka reprezentacji Polski zagra w Metraco Zagłębiu Lubin przez kolejny rok. Dziś znakomita lewoskrzydłowa przedłużyła kontrakt z lubińskim klubem – Bardzo się cieszę, że nadal będę reprezentować barwy Zagłębia Lubin. Już nie mogę się doczekać powrotu do treningów, bo czuję ogromny głód piłki ręcznej. Chcę walczyć o najwyższe cele nie tylko w klubie, ale i w kadrze – mówi Kinga Grzyb.

W Zagłębiu Kinga Grzyb gra od pięciu lat, kiedy trafiła do Lubina ze Startu Elbląg. Wcześniej występowała także w Ruchu Chorzów, Piotrcovii Piotrków Trybunalski, a przygodę z seniorskim graniem zaczynała we wspominanym Starcie.

Z Metraco Zagłębiem Lubin Kinga Grzyb wywalczyła cztery wicemistrzostwa Polski oraz dwa Puchary Polski. Skrzydłowa Miedziowych jest również czołową zawodniczką reprezentacji Polski, z którą zadebiutowała w 2001 w meczu z Jugosławią. Uczestniczyła w czterech turniejach finałów Mistrzostw Europy i czterech mistrzostw świata. W 2013 roku podczas turnieju w Serbii zajęła z kadrą 4. miejsce. Kinga Grzyb jest też rekordzistką pod względem liczby rozegranych spotkań w barwach narodowych.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: