Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 25 lutego 2021

Katarzyna Janiszewska nową zawodniczką MKS!

26-letnia skrzydłowa i etatowa reprezentantka Polski od nowego sezonu zagra w biało-zielonych barwach! Katarzyna Janiszewska związała się z klubem dwuletnią umową.

Katarzyna Janiszewska w MKS Perle Lublin / PGNiG Superliga KobietDla prawoskrzydłowej będzie to powrót do kraju po trzyletnim okresie występów za granicą. – Długo zastanawiałam się nad tym, czy zostać w Paryżu. Stwierdziłam jednak, że nadszedł moment na powrót do Polski. MKS jest odpowiednim klubem dla mnie, to zespół z tradycjami, który zawsze walczy o najwyższe cele. Jestem pewna, że odnajdę się w tej drużynie – zaznacza Katarzyna Janiszewska, która obecnie występuje we francuskim Paris 92.

Zanim jednak przeniosła się nad Sekwanę, reprezentowała barwy klubów niemieckich: kolejno SV Union Halle-Neustadt i TuS Metzingen. Wcześniej była zawodniczką nieistniejącego już GTPR Gdynia, z którym w sezonie 2016/2017 zdobyła mistrzostwo Polski. Katarzyna Janiszewska jest też etatową reprezentantką kraju. Swój debiut w biało-czerwonych barwach zanotowała w 2014 roku. Od tamtego czasu wystąpiła na Euro 2014, 2016 i 2018 oraz na mistrzostwach świata w 2017 roku.

– Dzięki swojemu doświadczeniu, na pewno będę mogła pomagać drużynie w odnoszeniu zwycięstw. Wierzę, że będzie to dobrze funkcjonowało. Mogę obiecać, że dam z siebie wszystko – podkreśla wychowanka Bellatora Ryjewo.

– Kasia to zawodniczka, której nie trzeba przedstawiać kibicom. Jest niezwykle szybka, a kolejnym z jej atutów jest umiejętność gry jeden na jeden. Jestem przekonana, że wniesie do naszego zespołu mnóstwo jakości – kwituje trenerka, Monika Marzec.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: