Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 31 sierpnia 2020

Karkut: Jesteśmy przygotowane do gry o stawkę

Już w czwartek w Gnieźnie piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zagrają pierwszy mecz o stawkę w nowym sezonie. W finale PGNiG Pucharu Polski Miedziowe zmierzą się z Młynami Stosiław Koszalin.

Bożena Karkut MKS Zagłębie Lubin

Lubinianki do nowego sezonu przygotowywały się na własnych obiektach w Lubinie, trenując intensywnie nawet 3 razy dziennie. Z czasem Miedziowe zmniejszyły jednostki treningowe, a zaczęły sparingowe granie –  Czas płynie nieubłaganie. Wróciłyśmy do treningów w połowie lipca. W sierpniu zaczęłyśmy granie kontrolne, było tych gier mniej niż przewidzieliśmy, ale to nie tylko my mieliśmy z tym problem. Z związku z epidemią zabrakło w tym okresie sparingów z zespołami z zagranicy. Nie było zbyt dużo tego grania, ale na pewno jesteśmy przygotowane do gry o stawkę – mówi Bożena Karkut.

Pierwsza Stolica Polski drugi rok z rzędu będzie gospodarzem finału PGNiG Pucharu Polski piłkarek ręcznych – Przed nami pierwszy mecz o stawkę i to od razu finał Pucharu Polski. Zapraszam kibiców do Gniezna, gdzie szykuje się prawdziwe święto piłki ręcznej. W ubiegłym sezonie kibice byli naszym ósmym zawodnikiem i liczymy na ich wsparcie i tym razem, bo mecz może się odbyć z udziałem publiczności – zachęca szkoleniowiec Miedziowych.
Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i emocjonująco – Koszalin będzie chciał postawić nam ciężkie warunki, dla nich również to jest bardzo ważne spotkanie i dlatego spodziewamy się trudnej przeprawy. W Koszalinie doszło do kilku zmian, w tym na ławce szkoleniowej, gdzie zasiadł Adrian Struzik. Z tą drużyną znamy się bardzo dobrze i na pewno zrobimy wszystko, aby zdobyć kolejny Puchar Polski – dodaje Bożena Karkut.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 września 2020 o godz. 18:00. Areną zmagań będzie hala im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: