Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 15 maja 2015

Kaja Załęczna: Zakończyć sezon happy endem

– Rozegranie turnieju finałowego Pucharu Polski na zakończenie sezonu daje nam możliwość pokazania siebie z jak najlepszej strony i zakończenie sezonu happy endem – mówi Kaja Załęczna. Przed turniejem PGNiG Pucharu Polski Final Four prezentujemy wywiad z wychowanką lubińskiego Zagłębia.

Czym dla pani, jako dla wychowanki Zagłębia, jest gra w turnieju Final Four, który odbędzie się w rodzinnym mieście?
Na pewno czymś wyjątkowym. Nie mogłam się doczekać, jak powstanie u nas nowa hala, na którą będzie można zaprosić rodzinę i przyjaciół na mecz. Teraz mamy piękny obiekt sportowy i wspaniałe warunki do grania i kibicowania. Tym bardziej cieszę się, że turniej Final Four został zorganizowany u nas w Lubinie.

Nie da się ukryć, że ten turniej będzie prawdziwym świętem piłki ręcznej nie tylko w Lubinie ale i całym regionie…
Kibice w Lubinie mieli już okazję oglądać mecze finałowe mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Turniej Final Four odbędzie się w naszym mieście i regionie po raz pierwszy, więc liczę na duże zainteresowanie i liczną obecność fanów piłki ręcznej, którzy niejednokrotnie pokazali, że potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na meczu i świetnie się bawić. A nas to na pewno uskrzydli. My ze swojej strony będziemy chciały zagrać jak najlepiej i wygrać. W naszym regionie, w wielu miastach piłka ręczna ciszy się dużą popularnością, dlatego liczymy na przyjazd kibiców, którzy będą mieli okazję zobaczyć czołówkę kobiecego szczypiorniaka w Lubinie.

Na długo przed Final Four w drużynie Zagłębia dawało się wyczuć emocje z nim związane?
Czujemy jak wraz ze zbliżającym się turniejem emocje i presja wzrastają z każdym dniem Pierwszy mecz gramy z drużyną ze Szczecina, która stanęła nam na drodze do półfinału mistrzostw Polski. Jest to dla nas podwójna motywacja i chęć zrewanżowania się za tamte mecze.

Pogoń, Selgros, Vistal – jak ocenia pani każdą z tych drużyn?
Są to bardzo mocne drużyny, świadczy o tym fakt, że to one grają o najwyższe trofea w tym sezonie. Wydaje się, że najbardziej wyrównany skład ma MKS Lublin, Gdynia ma młode uzdolnione zawodniczki, a Szczecin podobnie jak my ma mieszankę doświadczenia i młodości. Zatem typuję finał Lublin-Zagłębie.

Dla Was występ w Final Four będzie okazją do uratowania nie najlepszego sezonu…
Ten sezon nie ułożył się po naszej myśli. Był wyjątkowo ciężki z uwagi na trapiące nas kontuzje i nieszczęśliwe wypadki losowe. Ciężko było oswoić się z myślą, że w tym roku nie zagramy o medale, a jedynie będziemy walczyć o 5 miejsce. Rozegranie turnieju finałowego Pucharu Polski na zakończenie sezonu daje nam możliwość pokazania siebie z jak najlepszej strony i zakończenie sezonu happy endem.

W następnym sezonie powalczycie po złoto?
W każdym sezonie naszym celem jest walka o złoty medal mistrzostw Polski i to się nie zmieni. Mam nadzieję, że w przyszłym roku los będzie dla nas bardziej łaskawy i nie będzie nas tak doświadczał, jak w tym sezonie. Będziemy walczyć o złoto!

/ Łukasz Lemanik

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: