-:-

Dodano: 8 lutego 2020

Jarosław znowu lepszy od Koszalina

Po raz trzeci w tym sezonie szczypiornistki Eurobud JKS Jarosław okazały się lepsze od drużyny Młynów Stoisław Koszalin. Czarno-niebieskie dość pewnie zwyciężyły i tym samym przerwały serię czterech porażek z rzędu.

Od początku pojedynku było widać ogromną determinację jarosławskiego zespołu. Eurobud JKS rozpoczął mecz od gola Julii Pietras, która rozegrała jedno z najlepszych spotkań w ekipie z Podkarpacia, później na 2-0 z karnego podwyższyła Natalya Turkalo. Eurobud JKS cały czas trzymał dystans. Pomiędzy 7 a 12 minutą po bramkach Katarzyny Kozimur, Natalya Turkalo i dwóch trafieniach Pietras gospodynie odskoczyły na cztery „oczka”.
Przyjezdne odpowiedziały jednak skutecznie za sprawą Pauli Mazurek, Yulii Andriichuk, Anny Mączki i Hanny Rycharskiej. W między czasie dla miejscowych bramkę zdobyła Magda Balsam, ale przewaga Eurobudu JKS stopniała tylko do jednego gola.

Wydawało się, że koszalinianki złapały rytm i pójdą za ciosem. Miały dodatkowo ułatwione zdanie, bo jarosławianki musiały wówczas grać w osłabieniu. Podopieczne trenerki Anity Unijat nie wykorzystały jednak tej sytuacji i zamiast doprowadzić do remisu znowu dały odskoczyć gospodyniom. Eurobud JKS bezlitośnie wykorzystywał każdy błąd Młynów i na przerwę schodził z czterobramkową zaliczką.

Po zmianie stron jarosławianki kontrolowały spotkanie. W odpowiednim momencie podkręcały tempo i trzymały bezpieczną przewagę. Przyjezdnym nie pomogła nawet czerwona kartka Magdy Balsam. Skrzydłowa Eurobud JKS została ukarana za faul na na samym początku drugiej połowy. W końcowych fragmentach jarosławianki robiły już co chciały a pogodzone już z porażką piłkarki Młynów mogły jedynie liczyć na najniższy wymiar kary.

EUROBUD JKS JAROSŁAW – MŁYNY STOISŁAW KOSZALIN 35-28 (17-14)

JKS: Szczurek, Musakova, Kulpa – Turkalo 7, Pietras 9, Żukowska 6, Kozimur 3, Strózik 3, Bancilon 1, Balsam 5, Donets 1, A. Szymborska, Al. Szymborska, Luberecka, Bieńkowska, Rygiel.
MŁYNY STOISŁAW: Prudzienica, Filończuk – Andriichuk 5, Rycharska 5, Mazurek 8, Borysławska 1, Volovnyk 2, Smolnih 3, Tomczyk 2, Urbaniak 1, Mączka 1, Nowicka, Jan, Sach.