Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 grudnia 2023

„Idziemy po komplet punktów!”

Reprezentantki Polski Magda Balsam, Emilia Galińska i Paulina Uścinowicz zapowiadają ostatnie spotkanie Biało-Czerwonych w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. Przed meczem z Niemkami Polki są w bojowych nastrojach. “Idziemy po komplet punktów, który zabierzemy do drugiej rundy” – zapowiada ostatnia z wymienionych. Początek meczu w poniedziałek 4 grudnia o godz. 20.30.

Reprezentacja Polski kobiet fantastycznie rozpoczęła udział w MŚ 2023! Po zwycięstwach nad Iranem (35:15) oraz Japonią (32:30) Biało-Czerwone zmierzą się z Niemkami. Stawką spotkania będzie pierwsza lokata na koniec fazy grupowej oraz bezcenne dwa punkty w walce o ćwierćfinał. 

Polki przed meczem wydają się bardzo zmotywowane i żądne rewanżu. Historia i statystyki stoją bowiem po stronie rywalek. W trzech ostatnich starciach Niemki za każdym razem okazywały się nieznacznie lepsze. W meczu towarzyskim w 2021 roku – wynikiem 31:27, w trakcie Mistrzostw Europy 2022 – 25:23, a w marcu tego roku w meczu kontrolnym – 32:30.

Przed startem meczu swoimi przemyśleniami na temat polsko-niemieckiej konfrontacji dzielą się Magda Balsam, Emilia Galińska i Paulina Uścinowicz. Wszystkie przyznają, że czeka ich bardzo trudne zadanie, ale ich celem jest trzecie zwycięstwo w mistrzostwach.

“Sobotnie wygrana z Japonią nas cieszy, ale teraz patrzymy już na kolejne spotkanie” – rozpoczyna skrzydłowa Magda Balsam. I kontynuuje – “W trakcie ostatnich mistrzostw Europy Niemki miałyśmy w zasadzie na widelcu. Ostatni sparing przeciwko nim też pokazał, że możemy grać z nimi jak równy z równym. Jeszcze nie było jednak takiego spotkania, z którego wyszłybyśmy zwycięsko, więc mam nadzieję, że ten dzień nastąpi w poniedziałek! W niedzielę czekała nas regeneracja. Rano była siłownia, potem analiza wideo. Wiemy, że reprezentacja Niemiec jest mocna, gra twardo i ma dobre skrzydłowe. Czeka nas trudny rywal, ale jesteśmy gotowe!”

W podobnym tonie wypowiada się rozgrywająca Emilia Galińska – “Po meczu z Japonią nasze samopoczucie jest bardzo dobre. Jesteśmy szczęśliwe. Zależy nam, by zdobywać jak najwięcej punktów. Z Japonią miałyśmy trudny i wyrównany mecz, ale najważniejsze, że dla nas zwycięski. Kolejny mecz, z Niemkami, również będzie bardzo ważny, bo zwycięstwo da nam pierwsze miejsce w grupie i dodatkowe dwa punkty, które zabieramy ze sobą do drugiej fazy mistrzostw. To bardzo ważne zadanie i mam nadzieję, że je zrealizujemy. Przerwę między spotkaniami wykorzystamy na regenerację, ale też na skupienie i przygotowanie taktyczne przed Niemkami. Będzie to inny mecz, cięższy fizycznie. Rywalki mają inny styl gry. W niedzielę musiałyśmy bardziej skupić się na szybkości zagrań, przeciwko Niemkom będzie mocna gra w obronie.

O bojowych nastrojach w obozie reprezentacji Polski zapewnia z kolei rozgrywająca Paulina Uścinowicz – “Nie wybiegamy za daleko w przyszłość. Staramy się patrzeć z dnia na dzień i z meczu na mecz. Tego wymaga profesjonalizm. Mam nadzieję, że w poniedziałek wygramy i wtedy będziemy zastanawiać się nad drugą fazą mistrzostw. W meczu z Niemkami idziemy po komplet punktów, który zabierzemy do drugiej rundy. Chcemy, by sytuacja była dla nas jak najlepsza. Jesteśmy gotowe na każdego rywala”.

Reprezentacja Polski zmierzy się z Niemkami w poniedziałek 4 grudnia o godz. 20.30.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: