Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 3 września 2016

Hit w Lubinie, Start gra z Piotrcovią

W niedzielę rozegrane zostaną ostatnie dwa spotkania pierwszej kolejki PGNiG Superligi kobiet. Jednym z nich będzie hit tej serii, rywalizacja Metraco Zagłębia Lubin z Vistalem Gdynia. W drugim pojedynku naprzeciw siebie staną zespoły Kram Start Elbląg oraz Piotrcovia Piotrków Tryb.

1. kolejka / 04.09.2016 / godz. 16:00
Zagłębie Lubin logo

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

vs

VISTAL
GDYNIA

Już w pierwszej kolejce dojdzie do rywalizacji drużyn, które w minionym sezonie znajdowały się w ścisłej czołówce, walcząc o jak najwyższe cele. Do Lubina przyjadą podopieczne Pawła Tetelewskiego, czyli trzecia siła ostatniego sezonu. W ramach przygotowań gdynianki rozegrały sporą ilość spotkań z zespołami spoza kraju. Cele Vistalu jak zwykle są wysokie. W tym sezonie zespół z Pomorza oprócz sukcesu w lidze i PGNiG Pucharze Polski ma również nadzieję na dobry wynik w Pucharze EHF.

Gospodynie niedzielnego hitu pierwszej kolejki przeszły mała rewolucję kadrową. Karierę zakończyły gwiazdy Zagłębia, jak Joanna Obrusiewicz i Aleksandra Paluch, natomiast pięć zawodniczek pożegnało się z dotychczasowymi barwami. Bożena Karkut liczy więc na odpowiednie połączenie doświadczenia oraz młodości, które ma zaowocować dobrym wynikiem na koniec sezonu. Pierwszy z nich ma jednak przyjść już w niedzielę.

1. kolejka / 04.09.2016 / godz. 17:00

KRAM START
ELBLĄG

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

Gospodarzem drugiego spotkania będzie Kram Start Elbląg, który podejmie Piotrcovię Piotrków Tryb. Faworyta należy upatrywać w zespole Andrzeja Niewrzawy, ponownie mierzącym w czołówkę tabeli. Mimo to przyjezdne będą chciały napsuć krwi elblążankom i zapewnić kibicom sporą dawkę emocji. Ich celem na ten sezon jest walka o czołową szóstkę, więc niedzielna rywalizacja będzie dobrym sprawdzianem formy i możliwości.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą niedawno podczas turnieju w Elblągu. Wtedy to padł remis, a Piotrcovia pokazała się z dobrej strony. Podopieczne Michała Pastuszko chcą pójść za ciosem i powtórzyć lub poprawić wynik ze sparingu.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: