Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 kwietnia 2020

HIT! Magda Balsam nową zawodniczką MKS!

Druga najskuteczniejsza zawodniczka minionego sezonu PGNiG Superligi Kobiet wzmacnia ekipę mistrzyń Polski!

Magda Balsam / PGNiG Superliga Kobiet

W 20 meczach zakończonej przedwcześnie kampanii 2019/2020 Magda Balsam bramkarki rywalek pokonywała aż 132 razy. W jednym z meczów, przeciwko Ruchowi Chorzów, prawoskrzydłowa pobiła rekord PGNiG Superligi, wpisując się na listę strzelczyń 16-krotnie! Oprócz tego dwukrotnie była wybierana zawodniczką miesiąca.

Takie dokonania przyczyniły się do transferu Magdy Balsam z Eurobud JKS Jarosław do MKS Perła Lublin. 23-letnia skrzydłowa, reprezentantka Polski, związała się z drużyną mistrzyń kraju rocznym kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

– Mój cel to zdobycie z MKS mistrzostwa Polski i wygranie wszystkiego, co się da. To będzie dla mnie sezon wyzwań. Dobrze jest grać o najwyższe cele i bardzo bym chciała wreszcie zdobyć pierwszy w swojej karierze złoty medal – mówi Magda Balsam, która nie ukrywa, że miała także propozycje z innych klubów.

– Nie wahałam się jednak zbyt długo. MKS to klub z tradycjami, ale i dużym bagażem doświadczeń. Zawsze marzy się, by móc zagrać dla takiej drużyny.

Pochodząca z Ryjewa w woj. pomorskim Magda Balsam przygodę z piłką ręczną zaczynała właśnie w rodzinnej miejscowości. Po gimnazjum przeniosła się do Vistalu Gdynia, z którego później była wypożyczona do Sambora Tczew, a następnie Startu Elbląg. Przed rokiem zamieniła tę ostatnią drużynę na Eurobud JKS Jarosław.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: