Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 23 listopada 2018

Hiszpanki wyraźnie lepsze od Biało-czerwonych

Reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 16:23 (9:13). W sobotę Biało-czerwone zmierzą się z Brazylijkami, które pokonały Niemki 20:19. Turniej towarzyski w Alicante to ostatni sprawdzian polskiego zespołu przed finałami mistrzostw Europy, które w czwartek rozpoczynają się we Francji.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, po kwadransie było 7:6 dla miejscowych, ale kolejne dwa trafienia należały do rywalek i zrobiło się 9:6. Polki miały kłopoty ze skutecznością, nie wykorzystały też okresu gry w przewadze lub brakowało im odrobiny szczęścia, jak przy rzucie Kingi Achruk w słupek hiszpańskiej bramki.

Trener Leszek Krowicki rotował składem, a tablica wyników cały czas pokazywała trzybramkowy dystans dzielący obie drużyny (10:7 w 25. min.). Trafienia Aleksandry Zych i Sylwii Matuszczyk pozwoliły nieco zmniejszyć straty, ale odpowiedź Hiszpanek była natychmiastowa i do przerwy rywalki wygrywały 13:9.

Niestety mimo udanych interwencji Weroniki Gawlik na początku drugiej odsłony to Hiszpanki zadawały kolejne ciosy. Było im o tyle łatwiej, że Polki raz po raz myliły się nawet w czystych sytuacjach.

Przewaga gospodyń rosła systematycznie i na kwadrans przed końcem spotkania wynosiła siedem bramek (19:12). Od tego momentu gra się wyrównała. Hiszpanki kontrolowały przebieg wydarzeń i pewnie zwyciężyły 23:16.

turniej towarzyski w Alicante:

23.11

BRAZYLIA – NIEMCY 20:19 (9:8)

HISZPANIA – POLSKA 23:16 (13:9)

Polska: Płaczek, Gawlik – Kobylińska 2, Grzyb 3, Matuszczyk 1, Kudłacz-Gloc 1, Łabuda 2, Janiszewska, Zych 2, Rosiak 2, Wołoszyk, Lisewska, Kochaniak 1, Szarawaga, Achruk 2, Sobiech, Urtnowska.

Źródło: ZPRP

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: