Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 kwietnia 2021

Hiszpania już czeka

Każda upływająca godzina przybliża nas do rozpoczęcia, w podwarszawskich Markach, rewanżowego meczu kwalifikacyjnego mistrzostw świata kobiet Polska – Austria. W pierwszym spotkaniu został zanotowany remis 29:29.

W przypadku powtórzenia się tego wyniku o awansie, jednej z drużyn zadecyduje seria rzutów karnych. Remis 28:28 i niższy będzie promował Polskę. Wówczas w bilansie dwumeczu będzie decydowała liczba bramek zdobyta na wyjeździe. Gospodarzem finałów MŚ w dniach 3-19 grudnia 2021 roku będzie Hiszpania.

Obie reprezentacje do rewanżu przystąpią w tych samych składach. – Dzisiejsza poranną siłownię odwołaliśmy. Później mieliśmy analizę wideo z pierwszego meczu, treningów i innych materiałów, które wcześniej udało się nam pozyskać. Jest tego dużo – opowiada asystent trenera, Monika Marzec. – Wtorkowy plan przed meczem przewiduje zajęcia dla chętnych. Tzn. kto potrzebuje dynamicznej siłowni, to na nią pójdzie, kto uzna, że zajęcia w hali są mu niezbędne, to weźmie w nich udział. Wszystko w tym czasie będzie zindywidualizowane. Z pobliskiego hotelu mamy 5 minut jazdy autokarem.

Nasze zawodniczki zapowiadają, że zostawią serca na parkiecie. – Przed rewanżem skupiamy się na obronie. Wiemy co poprawić, to w zasadzie tylko są szczegóły. Baczniejszą uwagę poświęcimy Soni Frey i Patricia Kovacs. Z pewnością nie możemy jednak skupiać się tylko na pojedynczych zawodniczkach – uważa Oktawia Płomińska.

Dobre zawody w niedawnym meczu pod Wiedniem zaliczyła Aleksandra Zimy. Nasza rozgrywająca zaliczyła  wówczas cztery bramki. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane taktycznie. Analizę wideo mamy praktycznie codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Potwierdzam, że musimy zneutralizować grę Soni Frey – mówi Zimny.

Obiekt w Markach chwaliła bramkarka Adrianna Płaczek. Pierwszy raz jestem tutaj, ale jestem pozytywnie zaskoczona – podsumowała zawodniczka, która na co dzień występuje w lidze francuskiej.

20.04.2021 (wtorek), 18:00, Marki; TVP Sport
POLSKA – AUSTRIA

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: