Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 3 marca 2017

Gospodynie w roli faworytów

PGNiG Superliga kobiet powoli wkracza w decydującą fazę, po której wyjaśni się kto walczyć będzie o medale, a kto o utrzymanie. W sobotę rozegranych zostanie pięć spotkań, z których najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Piotrkowie Tryb. oraz Lublinie.

20. kolejka / 04.03.2017 / godz. 16:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

Szczecińska Pogoń Baltica stanie przed szansą zdobycia ważnych dwóch punktów. Podopieczne Adriana Struzika nie powinny mieć większych problemów z pokonaniem dziesiątego w tabeli zespołu, jednak kibice z Pomorza liczą na lepszą postawę swoich zawodniczek. Te w ostatnim czasie nie zachwycają i muszą zrobić wszystko, by zachować szóstą pozycję i nie odpaść z dalszej walki o medale.

Celem kościerzynianek jest natomiast ucieczka z dolnych rejonów. W sobotę o poprawę sytuacji będzie niezwykle trudno, choć w ostatnim spotkaniu z Metraco Zagłębiem Lubin udowodniły, że potrafią przeciwstawić się wyżej notowanym rywalkom. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego dobre spotkania z silnymi zespołami przeplatają słabszą formą zaprezentowaną na tle drużyn z końca stawki. Ich postawa jest więc niewiadomą.

20. kolejka / 04.03.2017 / godz. 17:00

KPR KOBIERZYCE

vs

KPR JELENIA
GÓRA

Wielu emocji może dostarczyć pojedynek dwóch KPR-ów – z Kobierzyc oraz Jeleniej Góry. Gospodarzem będzie beniaminek, który aktualnie znajduje się dwie pozycje wyżej i ma na swoim koncie o trzy punkty więcej od najbliższego rywala. Sytuacja zespołu Tomasza Folga byłaby lepsza, gdyby nie zeszłotygodniowa porażka w ostatnich sekundach z Piotrcovią Piotrków Tryb. W przypadku zwycięstwa gospodyń zrobią one spory krok w stronę utrzymania w PGNiG Superlidze.

O pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej muszą martwić się jeleniogórzanki. Co prawda decydująca faza sezonu dopiero przed nami, jednak zbieranie punktów w rywalizacji z bezpośrednimi rywalami jest niezwykle istotne. Przyjezdne, choć nie prezentują dobrej dyspozycji, będą chciały zrewanżować się za pięciobramkową porażkę z pierwszej rundy.

20. kolejka / 04.03.2017 / godz. 17:00

VISTAL
GDYNIA

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

Ostatnim sobotnim spotkaniem będzie derbowy pojedynek dwóch zespołów z Trójmiasta. Do rywalizacji o ligowe punkty staną drużyny Vistalu oraz AZS-u Łączpol AWFiS. W listopadzie lepsze okazały się podopieczne Pawła Tetelewskiego, które wygrały różnicą ośmiu bramek. Minione występy gdynianek to naprzemienne zwycięstwa i porażki, jednak zrobią one wszystko, by w końcu zanotować drugą wygraną z rzędu.

Akademiczki z Gdańska przyjadą natomiast niezwykle zmotywowane, bowiem będzie to ostatnia szansa na przedłużenie nadziei, by znaleźć się w czołowej szóstce. W przypadku przegranej oraz zwycięstw Pogoni Baltica i Energi AZS Koszalin, drużyna Edyty Majdzińskiej nie będzie już mieć szans na awans do grupy walczącej o medale. Aby zrealizować cel do dobrej dyspozycji Adrianny Górnej muszą dołączyć pozostałe zawodniczki. Pozwoli to przyjezdnym prowadzić wyrównaną grę i uwierzyć w końcowy sukces.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: