Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 9 września 2018

Finał dla Niemek. Mistrzynie Polski w Pucharze EHF

Turniej eliminacyjny Ligi Mistrzyń padł łupem niemieckiego SG BBM Bietigheim. Mistrzynie Polski chciały pokazać się z jak najlepszej strony, by awansować do elitarnych rozgrywek, jednak wyższość rywalek widoczna była praktycznie od samego początku.

Faworytem finału, którego stawką był awans do Ligi Mistrzyń było niemieckie SG BBM Bietigheim z Karoliną Kudłacz-Gloc w składzie. MKS Perła Lublin pragnęła jednak pokrzyżować plany rywalkom i wprawić w zachwyt swoich kibiców, którzy liczyli na sukces.

Po pierwszych akcjach wiadomo było, że o niespodziankę będzie trudno. Przyjezdne wyszły na prowadzenie i dzięki kolejnym skutecznym akcjom były w stanie powiększyć dystans. Schodząc do szatni zespół z Niemiec miał już jednak dziewięć bramek przewagi i pewne było, że przed zespołem Roberta Lisa ciężkie trzydzieści minut.

Druga połowa toczyła się pod dyktando SG BBM Bietigheim. Niemki kontrolowały przebieg gry, a bardzo dobra postawa w obronie umożliwiła im ucieczkę. Mistrzynie Polski miały problem z wypracowaniem pozycji rzutowej i znalezieniem drogi do bramki. Efekt tego był piorunujący. W dwadzieścia minut drugiej połowy podopieczne Roberta Lisa zdobyły tylko cztery bramki.

Sytuacja ta sprawiła, że sprawa awansu była już rozstrzygnięta. Drużyna Karoliny Kudłacz-Gloc zmierzała po zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym i awans do Ligi Mistrzyń, natomiast Polkom pozostanie gra w Pucharze EHF.

SG BBM Bietigheim – MKS Perła Lublin (11:20)

SG BBM: Eckerle, Salamakha – Visser 9, Rozemalen 2, Lauenroth 2, Ivancok 1, Loerper 2, Van der Heijden 4, Schulze 3, Kudłacz-Gloc, Naidziniavicius 2, Woller 1, Gustin 3, Malestein 4, Braun 1.

MKS Perła: Gawlik, Januchta – Łabuda 1, Szarawaga 2, Moldrup 1, Kowalska 1, Gęga, Matuszczyk 1, Królikowska 1, Stasiak 1, Niesciaruk, Nocuń 1, Rosiak 5, Achruk 4, Urtnowska 1.

Sędziowali: Jiri Opava i Pavel Valek (obaj z Czech).

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: