-:-

Dodano: 18 września 2019

Festiwal błędów Ruchu. Jarosław zwycięża w Chorzowie

Trzeci mecz Ruchu na własnym boisku zakończył się trzecią porażką. Szczypiornistki z Chorzowa przegrały z beniaminkiem PGNiG Superligi Kobiet Eurobudem JKS-em Jarosław 20:29.

Drużyna z Podkarpacia w pierwszej akcji objęła prowadzenie po rzucie Kingi Strózik, a za moment poprawiła Martyna Żukowska. Ruch odpowiedział, było 2:3, 3:4, ale od 5. minuty „Niebieskie” zablokowały się na dobre. Nie potrafiły rzucić gola aż przez siedemnaście minut. W tym czasie popełniły mnóstwo prostych błędów (straty, faule w ataku), złapały dwie kary, a Aleksandra Sójka nie wykorzystała rzutu karnego. W efekcie Eurobud JKS – dzięki trafieniom Magdy Balsam i Martyny Żukowskiej – wypracował sobie pięć goli przewagi.

Złą serię Ruchu przerwała Żaneta Lipok. Po dwóch rzutach karnych Marceliny Polańskiej gospodynie przegrywały już tylko 6:9. Później jednak bardzo dobrą zmianę dała Moniky Novais Bancilon (trzy gole), dwa razy trafiła skrzydłowa Julia Pietras i Jarosław znów odskoczył na bezpieczny dystans. Do przerwy prowadził 15:9.

Na początku II połowy przewaga beniaminka jeszcze wzrosła. Katarzyna Kozimur oraz Pietras wyprowadziły Eurobud JKS na 19:11. Ruch miał duże problemy z przedarciem się przez obronę rywalek. Polańska, będąc odwrócona tyłem do bramki, zaryzykowała ekwilibrystyczny rzut. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 44. minucie „Niebieskie” traciły sześć goli (14:20). To był jednak tylko chwilowy zryw.

Eurobud JKS miał mecz pod kontrolą. Bancilon, gdy tylko nadarzała się okazja, łatwo przedzierała się przez obronę Ruchu, wykorzystując siłę fizyczną. A kontrataki bezlitośnie kończyła Balsam.

– Wyszłyśmy do meczu tak samo skoncentrowane jak na poprzednie spotkanie z Koszalinem i wynik to pokazał. Tylko początek był w miarę wyrównany, później Ruch praktycznie nam nie zagroził. Po dwóch zwycięstwach nasze apetyty rosną. Jesteśmy świeżym zespołem w lidze, to jest nasza przewaga, że rywalki jeszcze nie do końca nas znają – powiedziała najskuteczniejsza w ekipie z Jarosławia Martyna Żukowska.

– Cały czas pamiętamy, że jesteśmy beniaminkiem. Podchodzimy z pokorą do ligi, w każdym meczu będziemy walczyć na miarę naszych możliwości. W dzisiejszym meczu gospodarze musieli wygrać, ale widać było u nich jakąś psychiczną blokadę. Oni musieliśmy zwyciężyć, my mogliśmy – dodał trener Eurobudu JKS-u Vit Teleky.

– To jest sport. Zdarzają się mecze lepsze i słabsze. Nie zagrałyśmy dziś swojej piłki ręcznej, nie biłyśmy w obronie, dawałyśmy przeciwnikom piłki do ręki. Popełniłyśmy chyba z 20 błędów technicznych. Rywalki skutecznie to wykorzystywały i wynik jest taki a nie inny – mówiła ze smutkiem w głosie Katarzyna Masłowska z Ruchu.

– Popełnialiśmy niesamowite błędy. Zawodniczki miały wiedzę o zespole z Jarosławia. Zrobiłem wszystko, co mogłem, by przekazać im informacje o tym rywalu. Nie mogę jednak zagrać za nie. Prawdopodobnie presja była zbyt duża i sobie z nią nie poradziły. Ale na koniec to ja ponoszę odpowiedzialność za wynik – podkreślił trener „Niebieskich” Marko Brezić.

KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław 20:29 (9:15)