Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 1 marca 2016

Faza zasadnicza na finiszu, kto sprawi niespodziankę?

28.02.2015 LUBIN PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2014/2015 HANDBALL PGNIG SUPERLIGA WOMEN SEASON 2014/2015 KGHM METRACO ZAGLEBIE LUBIN - OLIMPIA BESKID NOWY SACZ N/Z DOROTA BASTA FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

W środę rozegrane zostaną wszystkie spotkania ostatniej kolejki fazy zasadniczej PGNiG Superligi kobiet. Ze względu na niewielkie różnice wiele drużyn musi walczyć o każdy punkt, by zakończyć tę część sezonu na jak najlepszej pozycji.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 17:00
logo Piotrcovia

PIOTRCOVIA
PIOTRÓW TRYB.

vs

VISTAL
GDYNIA

logo Vistal

Wicemistrzynie kraju, chcąc poprawić swoją piątą pozycję muszą liczyć na porażkę Zagłębia. Pierwszym warunkiem jest jednak zwycięstwo w Piotrkowie Tryb. Również gospodynie potrzebują punktów, o ile nie chcą stracić swojego miejsca na rzecz Akademiczek z Gdańska. Faworytem meczu będą jednak przyjezdne, które w ostatniej kolejce pokonały Energę AZS i zamierzają powtórzyć wynik z pierwszej rundy, czyli pięciobramkowe zwycięstwo nad Piotrcovią.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 17:00
logo Pogoń

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

KPR
JELENIA GÓRA

logo KPR

Do Szczecina przyjedzie ostatni zespół tabeli. Wszystko wskazuje więc na to, że Pogoń Baltica obroni fotel lidera i do fazy play-off przystąpi z możliwie najlepszej pozycji. Drużyna prowadzona przez Adriana Struzika w pierwszym meczu z KPR-em wygrała różnicą tylko trzech bramek. Tym razem szczecinianki pragną większego spokoju i wyższej różnicy bramkowej, natomiast jeleniogórzanki chcą drugiego zwycięstwa z rzędu. Taki wynik wydaje się jednak mało prawdopodobny.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo UKS PCM Kościerzyna

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

logo Lublin

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej mistrzynie Polski staną przed łatwym zadaniem. Wydaje się, że lublinianki mogą być pewne dwóch punktów, jednak swoją wyższość muszą jeszcze udowodnić na parkiecie. Rywalem MKS-u będzie przedostatni zespół tabeli, UKS PCM Kościerzyna. Gospodynie potrzebują punktów jak tlenu, ale zdobycie ich w środę będzie graniczyło z cudem.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

vs

START
ELBLĄG

logo Start

Przed beniaminkiem z Gdańska trudne zadanie. Akademiczki podejmą na własnym parkiecie bardzo dobrze spisujący się Start Elbląg. Gospodynie środowego pojedynku wciąż nie mają zawarantowanego awansu do najlepszej ósemki, przez co muszą wyjść na parkiet niezwykle zmotywowane i walczyć o każdą piłkę. O punkty postarać musi się również zespół Andrzeja Niewrzawy. Elblążanki nie mogą być pewne swojej aktualnej, trzeciej pozycji. Przyjezdne przystąpią jednak do meczu w dobrych nastrojach, bowiem po historycznym awansie do półfinału Challenge Cup.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo Energa

ENERGA AZS
KOSZALIN

vs

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

logo Olimpia

Będące w rewelacyjnej formie Góralki pojadą do Koszalina, gdzie czekać będzie na nich miejscowa Energa AZS. Gospodynie środowego meczu pewne są już tego, że do fazy play-off przystąpią z szóstej pozycji. Nowosądeczanki natomiast wciąż walczą o to, by znaleźć się w najlepszej ósemce. Ostatnie zwycięstwa z MKS-em oraz Zagłębiem napawają optymizmem i sprawiają, że kibice z Koszalina mogą być świadkami wielkich emocji i walki.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo Zagłębie

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

vs

KPR RUCH
CHORZÓW

logo Ruch

Miedziowe gościć będą dziesiąty w tabeli Ruch Chorzów. Po ostatniej porażce z Olimpią-Beskid zespół Bożeny Karkut musi zrehabilitować się i zwyciężyć, by po raz kolejny nie spaść w ligowej stawce. Tuż za nimi znajduje się bowiem Vistal, który tylko czeka na potknięcie Zagłębia. Ruch natomiast nie ma już szans na poprawę swojej lokaty. Nie oznacza to jednak, że chorzowianki nie będą walczyć o korzystny rezultat, ponieważ każdy punkt liczy się w walce o utrzymanie.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: