-:-

Bez kategorii
Dodano: 16 kwietnia 2016

F4 PGNiG Pucharu Polski: Vistal zagra w finale!

Vistal Gdynia wystąpi w niedzielnym finale turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski! Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały MKS Selgros Lublin w pierwszym sobotnim meczu półfinałowym 24:21. Popis skuteczności dała Monika Kobylińska.

Broniące krajowego pucharu szczypiornistki z Gdyni nie zawiodły. Mimo że na finałowy turniej w Lubinie zawitały bez swej podstawowej kołowej, Patrycji Kulwińskiej (spodziewa się dziecka), to w rywalizacji z aktualnymi mistrzyniami Polski wypadły znakomicie. Zawodniczki MKS-u przez ponad trzy kwadranse nie potrafiły znaleźć sposobu na defensywę rywalek, a gdy już przebudziły się z letargu, to losy rywalizacji dawno były rozstrzygnięte.

Vistal zwycięstwo nad ekipą z Lublina zawdzięcza doskonałej grze Moniki Kobylińskiej. 21-letnia prawa rozgrywająca tylko w pierwszej połowie spotkania rzuciła osiem bramek, czyli tyle co… cały MKS. Po zmianie stron dorzuciła jeszcze trzy gole i zasłużenie wybrana została MVP spotkania.

Po dobrym starcie Vistal prowadził w 15. minucie 8:5. Wkrótce podopieczne trenera Tetelewskiego powiększyły przewagę do stanu 11:6, przed przerwą dorzucając jeszcze cztery bramki i schodząc do szatni przy wyniku 15:8. To tak naprawdę zadecydowało o dalszym przebiegu pojedynku.

Do końca meczu Vistal spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie, a MKS dopiero w ostatnim kwadransie rzucił się do odrabiania strat. Prym w zespole Sabiny Włodek wiodła Kristina Repelewska, ale mimo jej starań, jedyne na co było stać lubelską drużynę, to zmniejszenie rozmiarów porażki do trzech goli (21:24).

Vistal Gdynia – MKS Selgros Lublin 24:21 (15:8)

MKS: Dżukiewa, Gawlik, Nóżka – Repelewska 7, Migdaliowa, Quintino 1, Gęga 4, Kocela, Drabik 2, Skrzyniarz, Charzyńska, Szarawaga, Bijan, Rola 4, Kozimur, Mihdaliova 4, Charzyńska 1.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Galińska 1, Kobylińska 11, Matieli 3, Janiszewska 2, Urbaniak , Kozłowska 3, Łabuda, Zych 3, Tasić , Dorsz , Stanulewicz 1, Olszowa, Gutkowska, Radzikowska, Szwonka.