-:-

Dodano: 14 lutego 2022

Eurobud JKS wygrał w Piotrkowie, w innych meczach bez niespodzianek

W najciekawszym meczu 17. serii PGNiG Superligi Kobiet Eurobud JKS Jarosław wygrał na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Komplet punktów wywalczyły też KPR Gminy Kobierzyce, MKS Zagłębie Lubin oraz MKS FunFloor Perła Lublin.

Prestiżowa wygrana Eurobudu JKS Jarosław

Do ważnego meczu w kontekście czwartego miejsca w tabeli doszło w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Piotrcovia grała w Eurobudem JKS Jarosław. Po około kwadransie zarysowała się przewaga jarosławianek, które już do końca miały mecz po kontrolą. Po siedem bramek rzuciły Joanna Waga (Piotrcovia) oraz Magda Balsam (Eurobud JKS).

– Nasz mecz w pierwszej rundzie nie potoczył się tak jak byśmy chciały, miałyśmy to w tyle głowy, że wtedy było tak blisko, a jednak trzy punkty zostały w Piotrkowie. Miałyśmy jeszcze większą motywację, aby zdobyć komplet oczek. Bardzo się cieszę, że wszystkie zawodniczki zagrały fenomenalnie, każda pokazała co ma najlepszego i dlatego zwyciężyłyśmy – podsumowała Sylwia Matuszczyk, z zespołu gości.

– Nie wiem co powiedzieć, musimy usiąść, porozmawiać ze sobą, wyjaśnić. Nie może tak być… Półtora tygodnia temu super, pięknie, mistrz Polski pokonany, a teraz do naszej twierdzy przyjeżdża Jarosław i to niestety my zostałyśmy zlane – nie kryła bramkarka Piotrcovii, Karolina Sarnecka.

Faworyci zgodnie z planem

O sześć bramek lepsze od EKS-u Start Elbląg okazały szczypiornistki Zagłębia. Mecz zaczął się od prowadzenia gospodyń 3:0, ale lubinianki straty odrobiły i zgarnęły komplet punktów. Duży wkład miały w to Emilia Galińska i Karolina Kochaniak-Sala, które rzuciły po siedem bramek. – Cieszę się z tych trzech punktów, bo mamy trudny czas. Kolejny miesiąc, gdy gramy co trzy dni, jesteśmy zdziesiątkowane. Dlatego cieszę się, że pomimo słabszego początku dziewczyny nie straciły głowy – powiedziała Bożena Karkut, trenerka Zagłębia. – Podjęliśmy walkę, kąsamy tych najlepszych w Polsce, bo już meczu z Kobierzycami pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie powalczyć do samego końca. Teraz przez większą część meczu także podjęliśmy walkę – stwierdził szkoleniowiec EKS-u, Marcin Pilch.

Pewne zwycięstwo w Kielcach odniosły zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce, które o siedem bramek okazały się lepsze od Suzuki Korony Handball. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Zorica Despodovska, która rzuciła dziewięć bramek. – Wkradało się trochę takich dziwnych, prostych błędów w ataku pozycyjnym, do tego doszły proste błędy w obronie. To wszystko spowodowało, że nie mogłyśmy sobie przed przerwą zapewnić dużego prowadzenia. Wystarczyło jednak dziesięć minut konsekwentnej gry, żeby ta przewaga wzrosła w drugiej połowie–  powiedziała trenerka KPR-u, Edyta Majdzińska.

Po pierwszej połowie MKS FunFloor Perła miała aż szesnaście bramek przewagi nad Młynami Stoisław Koszalin. Ostatecznie lublinianki wygrały dwudziestoma jeden golami. – Od początku trzymałyśmy swój poziom, miałyśmy przewagę, więc mówiąc kolokwialnie do końca mogłyśmy grać już na luzaku – przyznała najskuteczniejsza w tym meczu Julia Pietras (osiem bramek). – Ten mecz został rozstrzygnięty w pierwszej połowie, różnica spowodowała, że nie było łatwo się spiąć na drugą odsłonę. Jedno co mogę dobrego powiedzieć, to walczyliśmy do końca – powiedział Waldemar Szafulski, trener Młynów Stoisław.

Wyniki:

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 26:32 (13:15)

Suzuki Korona Handball Kielce – KPR Gminy Kobierzyce 24:31 (12:16)

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud JKS Jarosław 21:26 (10:13)

MKS FunFloor Perła Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 40:19 (23:7)

Oglądaj wszystkie mecze PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport i Emocje.TV

Hitowe starcia w PGNiG Superlidze Kobiet transmitowane będą na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej.

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV.