-:-

Dodano: 11 listopada 2021

Eurobud JKS lepszy od Piotrcovii

Magda Balsam Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Od pierwszego gwizdka kibice mogli oglądać wyrównany, rozgrywany w szybkim tempie mecz. Wynik otworzyły Piotrkowianki (Małgorzata Trawczyńska). Po dwóch nieudanych trafieniach gospodyń, trzecie okazało się skuteczne, a jego autorką została Katarzyna Kozimur (1:1).

Zespoły od początku postawiły na defensywę, co przełożyło się na łączną ilość zdobytych bramek
w ciągu dziesięciu minut (2:2). Dopiero w 11. minucie jarosławianki, za sprawą rzutu Magdy Balsam, wyszły na prowadzenie. Nie na długo, ponieważ szybko i celnie odpowiedziała Aleksandra Oreszczuk (3:3). Przy pomocy Sylwii Klonowskiej, Joanna Waga zdobyła dla swojego zespołu czwartą bramkę. Błyskawicznie zareagowały gospodynie i znów tablica wyników wskazywała remis (Joanna Gadzina, 4:4).

W 17. minucie spotkania na boisku pojawiła się po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Sylwia Matuszczyk. Niemal od razu włączyła się do gry asystując Katarzynie Kozimur (5:4). Rzut karny wykonywany przez Małgorzatę Trawczyńską ponownie wyrównał stan meczu (5:5).

Przy wyniku 6:7 szkoleniowiec czarno-niebieskich Reidar Moistad poprosił o czas. Jak się okazało, był to przełomowy moment w grze jarosławianek, które wróciły na boisko bardzo zmotywowane i pewne siebie, a Magda Balsam popisała się serią trzech celnych trafień. Imponującym rzutem z drugiej linii zameldowała się także Aleksandra Zimny.

W końcówce pierwszej połowy kibice mogli zobaczyć świetną współpracę Ivony Mrden z Sylwią Matuszczyk, a trafienie Joanny Gadziny zadecydowało o finalnym wyniku tej części spotkania (12:8).

Druga połowa meczu rozpoczęła się dla jarosławianek imponująco, bo od długiego podania bramkarki Jeleny Djurasinović do Magdy Balsam. W kolejnej akcji zaprezentowała się Ivona Mrden.  Punktowały także Aleksandra Zimny i Olivera Vukcevic. W 40. minucie prowadzenie gospodyń urosło aż do ośmiu bramek (19:11).

Kwadrans przed zakończeniem meczu, Piotrkowianki zaczęły niwelować straty. Istotną rolę odegrały przede wszystkim Joanna Waga i Lucyna Sobecka. W okolicach 50. minuty, traciły już tylko cztery bramki (21:17). Obrona Jeleny Djurasinovic pozwoliła czarno-niebieskim zbudować akcję na 22. trafienie (Aleksandra Zimny). Bramki w kolejnych minutach dołożyły także Katarzyna Kozimur i Ivona Mrden. Rzut karny Magdy Balsam zakończył spotkanie 10. serii (27:21).

Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Jelena Djurasinovic. Wyróżniono także Lucynę Sobecką.

Eurobud JKS Jarosław 27:21 MKS Piotcovia Piotrków Trybunalski (12:8)

JKS: Djurasinovic, Kukharchyk – Zimny 3, Mrden 4, Kozimur 6, Guziewicz, Nestsiaruk, Gadzina 2, Balsam 7, Volovnyk 1, Vukcevic 1, Dorsz 2, Strózik, Matuszczyk 1.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Waga 6, Jureńczyk 1, Stanisławczyk, Sobecka 3, Trawczyńska 4, Oreszczuk 2, Grobelna 1, Fesdorf, Królikowska 2, Klonowska 2, Trbovic.